Laukos
Politika

Notiks mācības ES nozīmes zālāju biotopu apsaimniekotājiem0

Foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) šodien un rīt Ozolniekos rīko mācības Eiropas Savienības (ES) nozīmes zālāju biotopu apsaimniekotājiem, liecina informācija LLKC mājaslapā.

Mācībām aicināti piedalīties lauksaimnieki, kas iesaistījušies Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Agrovide un klimats” aktivitātē “Bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos” (BDUZ) un ir uzņēmušies saistības par ES nozīmes ilggadīgo zālāju biotopiem. Šiem zālāju biotopu apsaimniekotājiem ne vēlāk kā saistību perioda otrajā gadā jāiegūst pamatiemaņas zālāju biotopu vai sugu dzīvotņu apsaimniekošanā, apmeklējot mācību kursus un iegūstot atbilstošu dokumentu.

Mācībās, kas notiks šodien un rītdien, 26.maijā, paredzētas teorētiskās un praktiskas nodarbības. Teorētiskās mācības notiks LLKC, Ozolniekos, Rīgas ielā 34, taču plānots arī izbraukums uz praktisko nodarbību vietām Jelgavas un Ozolnieku novadā.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā. Tā pastāvēšanas mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

LA.lv