Laukos
Dārzeņi un augļi

Notiks pirmā beziepakojuma preču veikala “Burka” atklāšana0

Ilustratīvs attēls. Foto EPA/LETA

Šodien atklās pirmo beziepakojuma jeb “zero waste” preču veikalu “Burka”, kas dos rīdziniekiem un pilsētas viesiem iespēju pirkt pārtikas preces uz svara, izmatojot savu taru, informēja SIA “Dabas burka” valdes priekšsēdētāja Marija Sološenko.

Atklāšana notiks plkst.18.30 Krišjāņa Barona ielā 59/61, Rīgā. Veikala atklāšana pieskaņota vispasaules akcijas “jūlijs bez plastmasas” nobeigumam.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, biedrības “Homo ecos” pārstāve Santa Krastiņa, Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme un biedrības “Zemes draugi” padomes loceklis Jānis Ulme.

Iepērkoties beziepakojuma preču veikalā “Burka”, cilvēki samazinās radīto atkritumu daudzumu, kā arī ietaupīs uz iepakojuma rēķina.

Sološenko informēja, ka veikala interjers ir izveidots no atjaunojamiem resursiem, demonstrējot, ka tā vietā, lai mestu ārā vecās paletes un salūzušās mēbeles, tās ir iespējams pārveidot un izmantot atkārtoti.

Sološenko norādīja, ka veikala izveidē investēti vairāk kā 20 000 eiro. Tāpat, ja cilvēkiem būs interese un tirdzniecība izdosies, nākotnē zīmolu “Burka” attīstīs par veikalu tīklu.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija “Dabas burka” reģistrēta šī gada februārī, un tās pamatkapitāls ir 2000 eiro. Kompānijas kapitāls vienādās daļās pieder valdes priekšsēdētājai Marijai Sološenko un valdes loceklei Ainai Žoludevai.

LA.lv