Laukos
Politika

Notiks seminārs par lauksaimniecības un mežsaimniecības kooperatīvo sabiedrību darbības regulējumu0

Foto: Kaspars Nordens/LETA

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) šodien rīko semināru par šogad 1.janvārī spēkā stājušos lauksaimniecības un mežsaimniecības kooperatīvo sabiedrību darbības regulējumu, informēja LLKA.

Seminārs sāksies plkst.10 un notiks Zemkopības ministrijas ēkas 314.zālē, Rīgā, Republikas laukumā 2.

Seminārā Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta Komerctiesību nodaļas vadītāja Baiba Lielkalne stāstīs par kooperatīvo sabiedrību darbības regulējumu atbilstoši Kooperatīvo sabiedrību likumam, kas stājās spēkā 2019.gada 1.janvārī, savukārt graudkopības kooperatīva “Latraps” valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža iepazīstinās ar “Latraps” pieredzi saistībā ar jaunā Kooperatīvo sabiedrību likuma nosacījumiem.

Tāpat seminārā LLKA izpilddirektore Linda Uzkalne informēs par Ministru kabineta noteikumiem, kuri stāsies spēkā 2019.gada 1.jūlijā. Līdz šā gada 30.jūnijam visi kooperatīvi var brīvprātīgi iesniegt statūtu grozījumus Uzņēmumu reģistrā, lai tie atbilstu jaunajam Kooperatīvo sabiedrību likumam, taču no šā gada 1.jūlijam grozījumi statūtos būs jāiesniedz obligāti gadījumā, ja tiek veiktas citas izmaiņas.

Jau ziņots, ka ka šogad 1.janvārī stājās spēkā jaunā Kooperatīvo sabiedrību likuma prasības, tostarp paredzot iespējas kooperatīvajām sabiedrībām dažādus jautājumus atrunāt statūtos. Tas paredz, ka kooperatīva biedru kopsapulce ir lemttiesīga arī bez kvoruma, ja statūtos tāds nebūs noteikts, taču stingri jāievēro likumā noteiktie sapulces izziņošanas principi. Tāpat kooperatīviem ir iespēja pieņemt lēmumus bez kopsapulces, kā arī paredzētas biedru tiesības balsot neklātienē jeb elektroniski.

LLKA ir dibināta 2002.gadā un apvieno lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, kuras strādā savu biedru interesēs, samazinot to ražošanas izmaksas. Asociācijas darbības mērķis ir radīt labvēlīgu vidi lauksaimnieku un mežsaimnieku kooperācijas attīstībai un veicināt sabiedrības izpratni par kooperācijas nepieciešamību un priekšrocībām.

LA.lv