Laukos
Piensaimniecība

Novembra beigās notiks konference par Latvijas piena lopkopības saimniecību efektivitāti0

Foto-LETA

Šā gada 28.novembrī notiks Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkota konference par Latvijas piensaimniecības efektivitāti Eiropas mērogā, kā arī piensaimniekiem izdevīgu kooperāciju un piena pārstrādi Latvijā.

Konferencē piedalīsies Starptautiskā piena pētniecības tīkla (IFCN) piena sektora analītiķe Johanna Šolca, kura sniegs jaunāko informāciju par pasaules piena tirgus attīstības tendencēm.

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis pasākumā analizēs Baltijas valstu piensaimnieku perspektīvas tirgus spēka iegūšanai pasaules tirgos, bet lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Piena ceļš” valdes loceklis Anrijs Aumalis vērtēs, kāda ir konkurētspējīga un piensaimniekiem izdevīga kooperācija un piena pārstrāde Latvijā.

Konferencē nozares eksperti vērtēs arī Latvijas piensaimnieku konkurētspēju, stāstīs par piensaimniecību ekonomikas iezīmēm un izaicinājumiem “Zālēdāju projektā”, kā arī skaidros nepieciešamību samazināt siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisijas pēc 2020.gada.

Konference “Piena lopkopība Latvijā – cik konkurētspējīgi (efektīvi) esam?” notiks 28.novembrī, Ozolniekos, LLKC ēkā, Rīgas ielā 34 un sāksies plkst.10.

LA.lv