Laukos
Gaļa un zivis

Novembra nogalē zivsaimnieki debatēs par nozares problēmām un to risinājumiem0

Foto – Valdis Semjonovs

Lai debatētu par to, kā reaģēt uz tirgus pieprasījumu, radīt pieprasītus produktus un meklēt jaunus tirgus, Zemkopības ministrija (ZM) sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Zivsaimniecības sadarbības tīklu novembra nogalē Engurē rīkos ikgadējo konferenci “Izaicinājumi nozarē un pievienotās vērtības radīšana zivju produktiem”.

Plānots, ka konferencē ievadvārdus teiks zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, ZM Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš informēs par Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda sniegtajām iespējām, savukārt pieredzē par jaunu tirgu apguvi dalīsies biedrības “Nacionālā zvejniecības ražotāju organizācija” valdes priekšsēdētājs Inārijs Voits.

Par pievienoto vērtību zivīm un inovatīvu risinājumu pielietošanu informēs starptautiskās organizācijas “Eurofish” pārstāve Aina Afanasjeva, bet Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents Didzis Šmits informēs par zivju pārstrādātāju pieredzi jaunu tirgu meklējumos.

Par Zivsaimniecības sadarbības tīkla piedāvājumu informēs Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra pārstāvji, bet konferences noslēguma paneļdiskusijā tās dalībnieki analizēs iespēju radīt pievienoto vērtību nozvejotajām zivīm.

“Mainīgajā tirgus situācijā katram zivsaimniecības nozares dalībniekam jādomā, kā labāk un ar lielāku pievienoto vērtību pārdot savu zivju produkciju. Ne tikai zivju pārstrādātāji, bet arī zvejnieki sākuši meklēt jaunus noietus tirgus, lai pēc iespējas efektīvāk darbotos. Par jaunu tirgu apguvi nāksies domāt arī akvakultūrā iesaistītajiem, jo šajā jomā aizvien vairāk notiek arī izaudzēto zivju apstrāde,” norādīja Zivsaimniecības sadarbības tīkla projektu vadītājs Kristaps Gramanis.

Konference notiks ceturtdien, 30.novembrī Engures kultūras namā, sākums plkst.10. Konferences norisei varēs sekot arī tiešraidē mājaslapā www.laukutikls.lv.

LA.lv