Laukos
Mežsaimniecība

Nozares ikgadējā konferencē analizēs mežu ciršanu, biotopu kartēšanu un citas aktuālas tēmas0

Foto LETA

Kā turpmāk tiks cirsti koki mežā, negodprātīgi piedāvājumi biotopu kartēšanas laikā, aktuālākā informācija par Eiropas Savienības atbalstu meža īpašniekiem – šie ir sabiedrību interesējošie jautājumi, par kuriem ikgadējā konferencē debatēs meža nozares pārstāvji.

Konferencē aicināti piedalīties meža īpašnieki, apsaimniekotāji, mežsaimniecības uzņēmēji, nozarē nodarbinātie un citi interesenti.

Plānots, ka pasākumu atklās zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, savukārt ar ziņojumiem uzstāsies pārstāvji no Zemkopības ministrijas, LLU Meža fakultātes, Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts meža dienesta, Lauku atbalsta dienesta, Latvijas Meža īpašnieku biedrības, “Silavas” vadošie pētnieki.

“Konferencē diskutēsim par jautājumiem, kas sabiedrībā raisījuši plašu rezonansi saistībā ar izmaiņām likumdošanā par koku ciršanu mežā, kā arī par meža biotopu kartēšanas norisi, kas bažīgus dara meža īpašniekus. Jāpiezīmē, ka situāciju, kamēr biotopu kartēšana norisinās un rezultāti vēl nav zināmi, cenšas izmantot virkne personu, uzstājīgi piedāvājot nopirkt cirsmas vai īpašumus, biedējot meža īpašniekus ar sagaidāmiem ierobežojumiem nākotnē. Tādēļ aicinām piedalīties konferencē, lai gūtu aktuālu, tiešu un nesagrozītu informāciju,” sacīja LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centra direktors Raimonds Bērmanis.

Konference norisināsies trešdien, 6. decembrī, Latvijas valsts mežzinātnes institūtā (LVMI) “Silava”, Salaspilī, Rīgas ielā 111, sākums plkst.11.

Vietnē www.laukutikls.lv tiks nodrošināta arī konferences tiešā translācija ar iespēju sniegt komentārus un uzdot jautājumus.

Konferenci rīko Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru.

LA.lv