Subsīdijas

OECD aicina samazināt lauksaimniecības subsīdijas

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) aicinājusi pasaulē samazināt lauksaimniecības nozarei piešķirto subsīdiju apjomu.

 

“Ir pienācis laiks valdībām apņemties īstenot visaptverošas lauksaimniecības atbalsta reformas,” norāda OECD tirdzniecības un lauksaimniecības direktors Kens Ešs.

“Lai apmierinātu pieaugoša un bagātāka iedzīvotāju skaita vajadzības, nepieciešams pārtraukt greizās un izšķērdīgās pagātnes politikas,” viņš piebilst.

Šādu viedokli OECD pārstāvis izsaka laikā, kad organizācija publiskojusi savu ikgadējo ziņojumu par atbalstu lauksaimniecības nozarē.

Ziņojumā norādīts, ka OECD valstīs lauksaimnieki subsīdijās pagājušajā gadā saņēma 18,56% no to kopējā ieņēmumu apjoma.

Šis īpatsvars ir palielinājies no 18,26% 2011.gadā.

Ziņojumā norādīts, ka subsīdiju apjomu pagājušajā gadā visvairāk palielinājušas valstis, kurās jau reģistrēts lielākais subsīdiju īpatsvars.

Savukārt valstis, kurās subsīdiju apjoms ir mazāks, šādi nav rīkojušās.

Lielākās subsīdijas no visām OECD valstīm 2012.gadā saņēmuši Norvēģijas zemnieki – 63,08% no to kopējiem ieņēmumiem, salīdzinot ar 59,1% 2011.gadā.

Otrajā vietā ierindojās Šveice, kur subsīdiju apjoms pieauga no 54,56% līdz 56,65%.

Savukārt trešo vietu ieņem Japāna, kur lauksaimniecības subsīdiju apjoms pagājušajā gadā veidoja 55,85%, salīdzinot ar 51,4% gadu iepriekš.

Pievienot komentāru