Laukos

Saldēto ogu ražotājs “Pharmeko Lettland” būvēs jaunu ražotni par diviem miljoniem eiro 0

Foto – Shutterstock

“SEB banka” piešķīrusi divu miljonu eiro aizdevumu ogu un sēņu pārstrādes uzņēmumam “Pharmeko Lettland”, pavēstīja bankas ārējās komunikācijas vadītājs Mārtiņš Panke.

Aizdevums “Pharmeko Lettland” izsniegts ilgtermiņa investīcijām, apgrozāmajiem līdzekļiem, kā arī faktoringam.

Panke piebilda, ka ilgtermiņa aizdevums tiks ieguldīts jaunas ražošanas ēkas būvniecībā Madonā ar mērķi paplašināt uzņēmuma ražošanas apmērus. Jaunā ražošanas ēka paredzēta sēņu iepirkšanas un pārstrādes apmēru palielināšanai, un tajā tiks ierīkotas arī papildu saldētavas telpas. Minētais projekts uzņēmumam ļaus arī uzlabot efektivitāti, samazinot produkcijas uzglabāšanas, saldēšanas un transportēšanas izmaksas. Projekta īstenošanai piesaistīts Eiropas Savienības fondu atbalsts 40% apmērā no tā kopējām izmaksām.

Savukārt aizdevums apgrozāmajiem līdzekļiem tiks izmantots, lai Latvijā, Lietuvā, Zviedrijā, Krievijā, Ukrainā, Kenijā, Kotdivuārā un citās valstīs uzpirktu savvaļā augušās, kā arī rūpnieciski audzētās ogas, sēnes un sēklas uzņēmuma ražošanas vajadzībām, bet faktoringa finansējums tiks izmantots, lai finansētu uzņēmuma produkcijas eksportu uz ārvalstīm, paplašinot partneru skaitu.

“Pharmeko Lettland” valdes loceklis Alesandro Monesi norādīja, ka aizdevums ļaus uzņēmumam attīstīt jaunas tirgus nišas, radīt jaunas darba vietas un straujāk kāpināt apgrozījumu.

Savukārt “SEB bankas” valdes loceklis Arnis Škapars atzīmēja, ka “Pharmeko Lettland” no nelielas ogu uzpirkšanas un pārstrādes kompānijas ir izaudzis līdz starptautiska mēroga kompānijai ar eksporta partneriem Itālijā, Ķīnā, Peru un citās valstīs, kā arī izveidojis stabilu un lojālu partneru tīklu Latvijā. “Uzņēmums aug strauji, bet pārdomāti, un mēs uzticamies tā izvēlētajai stratēģijai,” viņš sacīja.

2017.gadā uzņēmums iepirka 783 tonnas dažādu ogu, piemēram, mellenes, brūklenes, dzērvenes un upenes. Šogad Latvijā darbojas aptuveni 200 “Pharmeko Lettland” ogu un sēņu uzpirkšanas punktu. Uzņēmuma klientu vidū ir Rietumeiropas kompānijas, kuras tās ražojumus tālāk izmanto farmācijas, kosmētikas, pārtikas, krāsvielu un citu produktu ražošanai.

“Pharmeko Lettland” reģistrēta 2008.gadā, un nodarbojas ar ogu, sēņu un ārstniecības augu iepirkšanu, uzglabāšanu, pārstrādi un eksportu. Kompānijas pamatkapitāls ir 313 000 eiro. Kompānijas īpašnieki ir Nīderlandes “Stolk Medicinal Plants” (51%), Monesi (34%) un Itālijas “IL Sentiero S.A.S. Di Bianchessi Massimo E C.” (15%).

LA.lv