Laukos
Politika

Oktobra beigās Jaunpils pilī notiks konference par spēcīgu kooperatīvu izveidi0

Foto: Frolova Elena/Shutterstock

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) oktobra pēdējā ceturtdienā, 25.oktobrī aicina piedalīties konferencē “Tirgus spēka iegūšana – kooperatīvu dzīvotspēja”, kurā plānots diskutēt pat to, kā izveidot spēcīgus kooperatīvus Latvijā, ņemot vērā ārvalstu pieredzi, informēja pasākuma rīkotāji.

Konference notiks 25.oktobrī, Jaunpils pilī no plkst.10 līdz 18.

Konferencē pieredzē par kooperatīvu attīstību dalīsies ārvalstu lektori no Īrijas un Igaunijas, kā arī Latvijas kooperatīva “Latraps” vadītājs Edgars Ruža. Pasākuma otrajā daļā plānotas darba grupas, kurās panāktos rezultātus varēs izmantot par pamatu detalizētākām aktivitātēm.

Noslēgumā interesenti varēs apmeklēt piena pārstrādes uzņēmumu “Jaunpils pienotava”, kas pieder lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai “Piena ceļš”.

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis uzsvēra, ka ne reizi vien pierādījies, ka spēcīgs, integrēts kooperatīvs – ar ķēdi no lauksaimnieka līdz veikalam – vieglāk pārcieš dažādas krīzes. “Konferencē analizēsim kooperācijas pievienotās vērtības aspektus, kad zemnieki iesaistīti itin visos posmos – ražošanā, piegādē, pārdošanā, nodrošinot stabilāku darbību un atbilstošākus ienākumus. Konferencē diskutēsim arī par to, kā panākt lielāku zemnieku iesaisti kooperatīvu veidošanā, lai pieaudzētu pašas zemniecības spēku,” sacīja Cimermanis.

Lai pieteiktos konferencei, līdz 16.oktobrim jāaizpilda reģistrācijas formu. Ņemot vērā ierobežoto dalībnieku skaitu, reģistrācijas formas aizpildīšana negarantē dalību pasākumā – apstiprinājums dalībai konferencē tiks nosūtīts uz izraudzīto konferences dalībnieku e-pastu ne vēlāk kā līdz 19. oktobrim.

Konferenci organizē Valsts Lauku tīkla (VLT) sekretariāts, LLKC sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociāciju.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā. Tā pastāvēšanas mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

LA.lv