Laukos
Gaļa un zivis

Olu deficīts Eiropā sekmējis četrkārtīgu “Balticovo” peļņas pieaugumu 0

“Balticovo” olu ražošanas cehs. Foto – LETA

Olu un olu produktu ražotāja AS “Balticovo” apgrozījums 2017.gadā bija 52,3 miljoni eiro, kas ir par 17% vairāk nekā 2016.gadā, kad uzņēmums apgrozīja 44,6 miljonus eiro, savukārt peļņa palielinājusies četrkārtīgi un bija 10,8 miljoni eiro, informēja uzņēmumā.

2017.gadā uzņēmums saražoja 686 miljonus olu, kas ir par 18 miljoniem vairāk nekā iepriekšējā gadā (2016.gadā uzņēmums saražoja 668 miljonu olu).

Eksports 2017.gadā veidoja 63% no uzņēmuma apgrozījuma.

“Balticovo” valdes loceklis Toms Auškāps norāda, ka veiksmīgos rādītājus sekmējuši vairāki nozīmīgi faktori. “Pērn uzņēmuma apgrozījums palielinājies par 15% attiecībā pret 2016.gadu – 2017.gadā saražojām par 18 miljoniem vairāk olu nekā 2016.gadā, ko izdevās paveikt daudz ar ražošanu saistītu procesu efektivizācijas rezultātā. Tāpat uz ražīgumu būtisku iespaidu atstāj ciklogrammas – putnu ievietošanas plāns, kurš, neatkarīgi no citiem apstākļiem, mainās ik gadu,” atzina Auškāps.

Viņš arī informēja, ka pozitīvos rezultātus ietekmēja arī negaidītais olu deficīts Eiropā un pat ārpus Eiropas robežām, ko izraisīja pērn informācijas telpu pāršalkušās ziņas par Fipronil – indīgu vielu, kuru izmanto insektu un parazītu iznīcināšanai, un kura klātbūtne tika konstatēta Nīderlandes un Beļģijas uzņēmumos saražotajās olās. Eiropas Savienības noteikumi pamatoti aizliedz šo vielu izmantot to dzīvnieku ārstēšanā no parazītiem, kuri tiek izmantoti pārtikas produktu ražošanā, jo noteikts daudzums Fipronil var nonākt galaproduktā un kaitēt cilvēka nierēm, aknām un vairogdziedzerim. Fipronil dēļ no tirdzniecības Nīderlandē, Beļģijā, Vācijā, Šveicē un Zviedrijā tika izņemtas tūkstošiem olu, kā arī bija vērojams olu cenu kāpums biržās.

Tikmēr Pārtikas un veterinārā dienesta veiktās pārbaudes apliecināja, ka “Balticovo” ražotajās olās Fipronil klātbūtnes netika nostatēta. “Tā kā Balticovo insektu apkarošanai izmanto tikai dabisku preparātu – organisko silīciju, uzņēmums saskārās ar izteikti palielinātu pieprasījumu pēc produkcijas eksporta Fipronil skartajās valstīs,” komentēja Auškāps.

Arī cenas labībai, kuru uzņēmums izmanto dējējvistu barībai, 2017.gadā bijušas prognozējami samērīgas.

“Faktiskais peļņas pieaugums pretstatā 17% pieaugumam uzņēmuma apgrozījumā no 2016. uz 2017.gadu ir bijis teju četrkārtīgs. Taču jāņem vērā, ka 2,2 miljonus eiro veidoja tieši atliktais uzņēmuma ienākuma nodoklis, kas veidojies no pagājušajā gadā ieviestajām nodokļu reformām. Nenoliedzam, ka gads ir bijis veiksmīgs, un to, kā jau minēju, sekmējusi gan ražošanas procesu efektivizācija, gan ievērojamais cenu pieaugums Eiropā. Nodokļos vien pagājušajā gadā nomaksāti 4,89 miljoni eiro.
Pateicoties peļņas pieaugumam pagājušajā gadā uzņēmumam būs iespēja realizēt iecerēto investīciju stratēģiju konkurētspējas un kvalitātes uzlabošanas nolūkos. Jau šobrīd tiek būvētas četras ārpussprostu vistu kūtis, kurām kopējās plānotās investīcijas ir 15 miljoni eiro, kā arī iniciēta esošo cehu – šķidro olu pārstrādes un vārīto olu cehu modernizācija, un veicināti papildu biodrošības pasākumi,” rezumē uzņēmuma vadītājs.

Kā ziņots, 2016.gadā “Balticovo” strādāja ar 44,589 miljonu eiro apgrozījumu un 2,713 miljonu eiro peļņu.

“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir BCO, kam pieder 95,42% akciju.

LA.lv