Gaļa un zivis, Putnkopība

Olu proteīna produktu bums

Lielākā Ziemeļeiropas olu ražotāja AS “Balticovo” mērķis ir nevis palielināt putnu skaitu, bet gan nokļūt tuvāk galapatērētājiem, radot jaunus produktus, kas nav industriāli, piemēram, vārītas, lobītas olas veikalu plauktos.

“Cilvēkiem svarīgs ir ne tikai laiks, bet arī garantēta kvalitāte, proti, ka, lobot olu, puse nebūs jāizmet kopā ar čaumalu. Restorāniem īpaši svarīgi, kā pārgrieztā ola vai šķēlīte izskatās uz šķīvja – dzeltenums jānovāra tā, lai nebūtu zilganais oreols, lai būtu izvārījies perfekti līdz vidiņam. Tās ir nianses, ko mājas apstākļos ir grūtāk izdarīt. Olas arī vajag pareizi nogatavināt, lai labāk noņemtu čaumalu. Šo tehnoloģiju esam iztrādājuši, un tā ir mūsu pievienotā vērtība,” intervijā “Latvijas Avīzei” atzīst uzņēmuma komercdirektors Toms Auškāps.

Uzņēmums attīstības iespējas saskata dažādu olu proteīna dzērienu ražošanas virzienā. Arvien vairāk cilvēku pievērš uzmanību veselīgam dzīvesveidam, numur viens fitnesa sporta pasaulē ir beztauku un proteīna produkti – cep baltumu omletes un taisa kokteiļus, izmantojot olu baltumu. “Varam runāt par proteīna produktu bumu!”, piebilst T.Auškāps.

Sauso olu proteīnu “Balticovo” neražot, bet Japānas tirgum ražo olu pulveri pēc īpaši izstrādātas receptes. Olas baltums, piemēram, satur 90% ūdens. Vedot olu baltumu no Latvijas uz Japānu pulvera veidā, desmitkārtīgi tiek ekonomētas loģistikas izmaksas. Turklāt olu pulveris iegūst garākus glabāšanas termiņus nekā šķidrie produkti.

“Varu padižoties arī ar mūsu jaunāko inovāciju – ātrā uzkoda no paipalu olām. Vārītas, lobītas paipalu olas trauciņā, kas ir piemērotas patērēšanai uzreiz. Klāt ir mūsu pašu ražota majonēze, kura nav nopērkama veikalu tīklos. Majonēze arī ir produkts, kuru piedāvajam biznesa klientiem”, teic T.Auškāps.

Interviju ar Tomu Auškāpu lasiet 7.aprīļa “Latvijas Avīzē” vai lasiet e-izdevumā.

Pievienot komentāru