Laukos
Gaļa un zivis

Olu ražotājs paziņo par vēršanos Latvijas tiesībsargājošās iestādēs1

Foto: Ivars Soikāns/LETA

SIA “Ovostar Europe”, kas ir “Ovostar Union” koncerna ražotās olu produkcijas izplatītājs Eiropas Savienības un Tuvo Austrumu valstīs, ir pieņēmis lēmumu vērsties tiesībsargājošās iestādēs, portāls “LA.lv” uzzināja uzņēmumā.

“Ovostar Europe” pārstāvji norāda, ka šāds lēmums pieņemts saistībā ar Latvijas medijos un sociālajos tīklos pagājušajā nedēļā izplatīto informāciju, ko uzņēmums uzskata par informatīvo kampaņu.

Pēc uzņēmuma pārstāvju teiktā, šajā kampaņā tiek izplatīta nepatiesa un ar nolūku sagrozīta informācija par Ukrainā ražotās produkcijas kvalitāti, kā arī izteikti atklāti aicinājumi patērētājiem neiegādāties šīs valsts produkciju, pamatojot to ar nepatiesiem faktiem.

Tāpēc “Ovostar Europe” vērsīsies tiesībsargājošās iestādēs, lai vērtētu uzsāktās informatīvās kampaņas atbilstību godīgas konkurences pricipiem, kā arī lai novērstu darbības, kas cita starpā ir vērstas pret “Ovostar Union”, lai kaitētu tā kā uzticama partnera reputācijai Latvijas un starptautiskajos tirgos.

SIA “Ovostar Europe” komercdirektors Edgars Lesnieks norāda: ““Ovostar Union” ražotnes Ukrainā ir vienas no nedaudzajām, kas saņēmušas visas nepieciešamās atļaujas savas produkcijas izplatīšanai Eiropas Savienībā, tādējādi apliecinot gan ražošanas procesu, gan produkcijas kvalitātes un pārtikas drošības atbilstību stingrajām kvalitātes prasībām.”

“Produkcijas kvalitāti turklāt ļoti regulāri uzrauga gan Latvijas, gan citu Eiropas Savienības valstu pārtikas un veterinārie dienesti. Pretēji kampaņas ietvaros publiski izplatītajai informācijai, varam apliecināt, ka “Ovostar Union” ražotajās un Eiropas Savienības tirgū pieejamajās olās nekad nav konstatētas novirzes no sanitārajām un kvalitātes prasībām, līdz ar ko šīs olas ir pilnībā drošas izmantošanai pārtikā”.

“Nepatiesas un ar nolūku sagrozītas informācijas izplatīšana par citiem tirgus dalībniekiem un to ražoto produkciju, mūsuprāt, nav pieņemams veids, kā sekmēt vietējo olu ražotāju produkcijas noietu. Turklāt šādas darbības ne tikai potenciāli samazina alternatīvas izvēles iespējas patērētājiem iegādāties labāko produktu par konkurētspējīgu cenu, bet arī grauj Latvijas olu tirgu kopumā, liekot patērētājiem kļūt piesardzīgiem un atturēties no svaigu olu lietošanas pārtikā vispār, neatkarīgi no to ražotāja,” uzsver E. Lesnieks.

Saistītie raksti

“Ovostar Union” šobrīd ir viens no lielākajiem olu produkcijas ražotājiem Eiropā, kas vienā uzņēmumu grupā apvieno vairākus dažādās valstīs bāzētus grupas uzņēmumus, kas nodarbojas ar olu ražošanu, pārstrādi un izplatīšanu pasaules tirgos.

“Ovostar Union” koncerna apgrozījums 2018. gadā sasniedza 125 miljonus ASV dolāru, eksportējot produkciju uz vairāk nekā 50 pasaules valstīm. Koncernā tiek nodarbināti gandrīz 1700 darbinieki. Kopš 2011. gada “Ovostar Union” akcijas tiek kotētas Varšavas Fondu biržā.

LA.lv