Laukos
Gaļa un zivis

Olu ražotni būvēs vasaras nogalē0

Foto: Ivars Soikāns/LETA

Joprojām turpinās neskaidrības saistībā ar ukraiņu un vietējo investoru plānotās olu fabrikas izbūvi. Kā “LB” apliecināja grupas “Ovostar Union” uzņēmuma SIA “Gallusman” valdes priekšsēdētājs Arnis Veinbergs, projekts joprojām “ir kustībā par spīti dažiem “draugiem”, kas cenšas radīt šķēršļus”.

“Pagaidām vēl atturēšos nosaukt konkrētu ražotnes atrašanās vietu, bet paliek spēkā varianti Tukuma, Ogres, Inčukalna un Valkas novados. Visi procesi notiek. Plānojam, ka jau vasaras beigās varēsim sākt rūpnīcas būvniecību,” teica Veinbergs.

Tikmēr uzņēmums izsludinājis starptautisku iepirkuma procesu notekūdeņu attīrīšanas iekārtu iegādei. Tām būs jānodrošina vismaz 200 kubikmetru ražošanas notekūdeņu attīrīšanas jauda diennaktī. Tā kā rūpnīca darbosies pēc bez­atlikumu tehnoloģijas, kūtsmēsli tiks ne tikai izmantoti biogāzes iegūšanai, bet arī granulēti mēslojumam ar eksporta potenciālu.

Pirms mēneša “Gallusman” pabeidza iepirkumu, no Holandes kompānijas “Big Dutchman” pasūtot iekārtas kopumā 26 miljonu eiro vērtībā. “Rūpnīca būs kā modulis, ko piesaistīsim attiecīgi izvēlētajam zemes gabalam. Tā iespējams izmantot pēc iespējas mazāku zemes platību, jo modulim zem būvēm vajag vien ap 30 hektāriem zemes,” iepriekš sacīja Veinbergs.

“Gallusman” iecerējis Latvijā izveidot vistu novietņu kompleksu un olu un olu produktu ražotni, kur kopumā būtu līdz astoņiem miljoniem vistu. Kompleksā paredzētas 18 dējējvistu kūtis, deviņas jaunputnu kūtis, olu šķirotavas ēka, barības cehs ar graudu pirmapstrādi un noliktavu, kā arī deviņi graudu torņi. Projekta investīcijas sasniegs līdz 85 miljoniem eiro.

LA.lv