Laukos
Dārzeņi un augļi

“Orkla Latvija”: Dārzeņu pieejamība un kvalitāte šogad Latvijā ir augstāka nekā pērn0

Foto: Evija Trifanova/LETA

Dārzeņu pieejamība un kvalitāte šogad Latvijā ir augstāka nekā pērn, pateicoties labākām ražām, sacīja uzņēmumu “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” un “Orkla Foods Latvija” apvienotās organizācijas “Orkla Latvija” komunikācijas direktore Lineta Mikša.

Viņa atgādināja, ka “Orkla Latvija” divās no savām ražotnēm pārstrādā dārzeņus – Babītes novadā “Spilvas” ražotnē tiek gatavoti dārzeņu salāti, marinējumi, mārrutki, skābenes un citi produkti. Savukārt Ādažos “Orkla Latvija” pieder “Ādažu Čipsu” ražotne, kurā tā ražo kartupeļu čipsus un citas sāļās uzkodas. “Salīdzinājumā ar pagājušo gadu raža un līdz ar to arī pieejamība un kvalitāte ir augstāka nekā pagājušogad,” sacīja Mikša, atgādinot, ka pērn laika apstākļu dēļ bija daudz izaicinājumu izejvielu kvalitātes un pieejamības ziņā.

Viņa atzīmēja, ka pārtikas ražošanas nozarē allaž risks ir laikapstākļu ietekme uz izejmateriāliem, īpaši tas attiecas uz augļu un dārzeņu ražām, ko ietekmē ne tikai laika apstākļi un augošais pieprasījums visā pasaulē. Izejvielu cenas būtiski ietekmē arī globāli procesi. “Orkla Latvija” izejvielas iepērk savlaicīgi, slēdzot līgumus ar pārbaudītiem un tās kvalitātes prasībām atbilstošiem piegādātājiem.

Viņa arī atzīmēja, ka “Orkla Latvija” ražošanas apjoms un tam nepieciešamo dārzeņu daudzums šajā sezonā ir plānots iepriekšējā gada līmenī. Saskaņā ar šā gada plāniem, šosezon ir paredzēts iepirkt 20 000 tonnas kartupeļu, 150 tonnas mārrutku, 143 tonnas skābeņu, 22 tonnas gurķu, 15 tonnas saldo piparu, 14 tonnas burkānu, astoņas tonnas sīpolu, vienu tonnu selerijas sakņu u.t.t,” sacīja Mikša.

“Orkla Latvija” komunikācijas direktore piebilda, ka patlaban 58% no visiem dārzeņiem kompānija iepērk Latvijā, kur galvenokārt tiek iepirkti kartupeļi, skābenes, burkāni, sīpoli, seleriju saknes, pelēkie zirņi un citas izejvielas. Taču “Orkla Latvija” ne tikai iepērk kartupeļus Latvijā, bet arī tos audzē. Šogad iestādīti vairāk nekā 77 hektāri ar kartupeļiem, tostarp gandrīz 11 hektāri no tiem ir sarkano un zilo kartupeļu šķirnes, kas nepieciešamas krāsaino kartupeļu čipsu ražošanai.

Tāpat ilggadēji pazīstami sadarbības partneri, Latvijas kartupeļu audzētāji, kas spēj nodrošināt labu kartupeļu kvalitāti un zināmas kartupeļu šķirnes, pēc “Orkla Latvija” pasūtījuma šogad ir iestādījuši apmēram 600 hektāru ar kartupeļiem čipsu ražošanai. Tam piemērotas ir kartupeļu šķirnes ir ar pietiekami augstu sausnas, bet zemu cukuru saturu.

LA.lv