Laukos
Politika

Ornitologi: EK komisāra vīzijā par lauksaimniecības politiku nav minēta vides aizsardzība0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – AFP/LETA

Latvijas Ornitologu biedrība (LOB) pauž bažas par Eiropas Komisijas (EK) lauksaimniecības un lauku attīstības komisāra Fila Hogana vīziju turpmākai EK Kopējās lauksaimniecības politikai (KLP) pēc 2020.gada, jo tajā nav atspoguļota vides aizsardzība un nozares godīgas finansēšanas mehānismi.

Kā informēja LOB pārstāvis, Latvijas Universitātes vadošais pētnieks Oskars Keišs, publiskotajā vīzijā KLP veidošanai pēc 2020.gada nav minētas apņemšanās finansēt dabas aizsardzību, tostarp Eiropas Savienības (ES) pienākums KLP nodrošināt “Natura 2000” dabas aizsargājamo teritoriju tīkla līdzfinansējumu.

Pēc viņa teiktā, vīzijā nav pieminēta arī jaunu mehānismu ieviešana, kas nodrošinātu EK nosprausto mērķu izpildīšanu. “Vīzijā EK apņemas uzlabot KLP saskaņotību ar vides likumdošanas aktiem, bet paliek ārkārtīgi neskaidrs, kā tas tiks panākts, ņemot vērā dalībvalstīm paredzēto lielāko brīvību un kontroles mehānisma neskaidrības,” pauda Keišs.

Keišs uzskata, ka pašlaik ES dalībvalstīm nepieciešams daudzgadu budžeta plāns, kas nopietni uztvertu pašreizējo vides krīzi Eiropas lauku ainavās, kā arī izdevumus, ko attaisno konkrēti rezultāti. “Tas vajadzīgs, lai piespiestu radīt tādu KLP, kas prasītu dalībvalstīm skaidrus rezultātus, nevis atskaites un padarītu grūtu naudas izdalīšanu negodīgā ceļā. Lauksaimniecības ģenerāldirektorāts ar komisāru Hoganu priekšgalā to acīmredzot negrib vai nevar,” Hogana vīziju kritizēja Keišs.

Kā ziņots, vakar, 29.novembrī, EK nāca klajā ar jaunās lauksaimniecības politikas vīziju, kur kā galvenās prioritātes definēta nepieciešamība mazināt tiešmaksājumu un cita veida atšķirības starp dalībvalstīm, kā arī vispārējā sistēmas vienkāršošana.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv