Laukos
Graudkopība

Padoms zemniekam. Jaunums AAL sarakstā gliemežu apkarošanai0

Foto – VAAD

Limacīdi
Limgol – preparāts kailgliemežu un mīkstgliemežu izplatības ierobežošanai graudaugos, rapšos, augļu dārzos un ogulājos, dekoratīvo kultūru sējumos, zālienā, ganībās. Darbīgā viela: metaldehīds. 2. reģ. klase.

Iedarbojas uz gliemežiem caur gremošanas traktu un tiešās saskares ceļā. Izraisa spēcīgu gļotu izdalīšanos, kā dēļ gliemežu organisms atūdeņojas. Sezonā atļauts veikt maksimāli divas apstrādes. Minimālais intervāls starp atkārtotu lietošanu – 7 līdz 10 dienas.

Apstrādāt ziemas un vasaras kviešu, ziemas un vasaras miežu, rudzu, tritikāles un auzu sējumus vai arī atsevišķas vietas sējumā, parādoties kaitīgajam organismam vai pirmajām bojājuma pazīmēm, pēc graudaugu sējas līdz kultūrauga cerošanas beigām (AS 00-29). Arī rapšos atļauts lietot pēc kultūrauga sējas līdz kultūr­auga sāndzinumu veidošanas fāzes beigām (AS 00-29). Kukurūzā lietošanas laiks – pēc kukurūzas sējas līdz kultūrauga piecu lapu stadijai (AS 00-15), salātos – pēc salātu sējas līdz kultūrauga deviņu lapu stadijai (AS 00-19), ābeļu, bumbieru, jāņogu, ērkšķogu, aveņu un kazeņu stādījumos – veģetācijai atsākoties līdz kultūr­auga ziedēšanas beigām (AS 01-69), dekoratīvajās kultūrās, zālienā – kultūrauga veģetācijas periodā (AS 00-99), ganībās (ierīkošanas gadā) un zālājā (ierīkošanas gadā) – pēc sējas līdz kultūrauga piecu lapu stadijai (AS 00-15).

Ievērot 10 m aizsargjoslu līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm.
Vairāk par šīs sezonas AAL jaunumiem lasiet šeit

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

Žurnāla “Agro Tops” aprīļa izdevuma vāks

LA.lv