Laukos
Piensaimniecība

Pagaidām nav informācijas par salmonellas piesārņotās “Lactalis” zīdaiņu pārtikas tirgošanu Latvijā0

Foto LETA

Francijas pārtikas apriti uzraugošais dienests Eiropas Savienības Ātrās brīdināšanas sistēmā ievietojis paziņojumu, ka no tirgus dažādās pasaules valstīs tiek atsaukti Francijas uzņēmuma “Lactalis” zīdaiņiem paredzētie maisījumi, jo pēc šo produktu lietošanas uzturā ir konstatēti patērētāju saslimšanas gadījumi ar salmonelozi, informē Pārtikas un veterinārajā dienestā.

Nedz Francija, nedz citas iesaistītās valstis nav ziņojušas, ka piesārņotās “Lactalis” produktu partijas būtu nonākušas Latvijā, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta rīcībā esošā operatīvā informācija.

Dienests informācijai par piesārņotajiem produktiem seko līdzi Ātrās brīdināšanas sistēmā, kur tiek ievietota informācija par piesārņotajām produktu partijām un valstīm, uz kurām tās vestas.

Ja tiks saņemta informācija, ka piesārņotie produkti nonākuši Latvijā, PVD nekavējoties uzdos izņemt tās no tirdzniecības.

Jau ziņots, ka Francijas piena pārstrādes grupas “Lactalis” salmonellu skandāls ir skāris 83 valstis, kur no tirdzniecības tiek izņemti 12 miljoni kārbu ar zīdaiņu piena pulveri, svētdien intervijā Francijas medijiem paziņoja šīs grupas vadītājs Emanuels Benjē.
Vairāk par “Lactalis” tematu lasiet šeit

LA.lv