Laukos
Lauku sēta

Pagarina konkursa ” Latvijas lauki gadsimta griežos” termiņu0

Foto LETA, Ivars Soikāns

Lai 2018.gada 4.maija izstādē Likteņdārzā, kas būs lauksaimnieku kopējā dāvana Latvijai simtajā gadadienā, būtu pēc iespējas plašāks un unikālāks darbu klāsts, konkursa “Latvijas lauki gadsimtu griežos” rīkotāji – biedrība “Latvijas Zemnieku federācija”- pagarina konkursa darbu iesniegšanas termiņu līdz 2018.gada 25.janvārim.

Kā norāda federācijā, patlaban konkursantu atsaucība ir vērtējama ļoti pozitīvi, īpaši zīmējumu un gleznojumu nominācijā, taču konkursanti tiek aicināti būt aktīvākiem fotogrāfiju salikumu nominācijās .

Konkursa mērķis ir popularizēt laukus, parādot tādas vērtības kā lauku sētas skaistumu un unikalitāti, zemnieka darbu un tā attīstību cauri gadsimtiem, kā arī Latvijas lauku ainavas skaistumu.

Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti pāršķirstīt savus albumus un izveidot divu fotogrāfiju salikumu, parādot lauksaimniecības un lauku pagātni un tagadni, vai arī attēlot zīmējumos, gleznojumos skaistākās Latvijas lauku ainavas.

Konkursam ir jāiesūta divu fotogrāfiju salikums par tēmām “Zemnieka darbs cauri gadsimtiem” vai “Lauku sēta cauri gadsimtiem”, kurā viena fotogrāfija uzņemta šajā gadsimtā un otra – iepriekšējā gadsimta sākumā.

Savukārt par tēmu “Latvijas lauku ainava” jāiesūta pašu zīmēti vai gleznoti darbi.

No konkursa labākajiem darbiem tiks veidota izstāde Likteņdārza daudzfunkcionālajā sabiedriskajā ēkā, kuras atklāšana notiks 2018. gada 4.maijā.

Katras nominācijas trīs labāko darbu autori iegūs iespēju apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē 2018. gada rudenī, bet autoram, kura darbs skatītāju balsojumā izstādes atklāšanas pasākumā saņems vislielāko balsu skaitu, tiks piešķirta simpātiju balva – mākslinieces Džemmas Skulmes glezna.

Ar konkursa “Latvijas lauki gadsimtu griežos” nolikumu un pieteikuma anketu var iepazīties biedrības “Latvijas Zemnieku federācija” mājaslapā www.lzf.lv.

Konkursu rīko biedrība “Latvijas Zemnieku federācija” sadarbībā ar Zemkopības ministriju, Eiropas Parlamenta deputāti Sandru Kalnieti, Latvijas Avīzi un portālu Laukos.lv.

Biedrība “Latvijas Zemnieku federācija” izveidota 1990. gadā un apvieno dažādu nozaru lauksaimniekus visos Latvijas reģionos.

LA.lv