Laukos
Dārzeņi un augļi

Palielinās risks, ka visus kartupeļus šogad neizdosies norakt0

Kartupeļu ražas novākšana lietavu dēļ šogad ir būtiski iekavējusies un palielinās risks, ka laika apstākļu dēļ atsevišķām saimniecībām ražu var arī neizdoties novākt, atzina Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētājas vietnieks Ilgvars Krūmiņš.

“Zemniekiem ir ļoti atšķirīga situācija – ir tādi, kas tūlīt beigs vākt kartupeļus, bet ir arī tādas saimniecības, kas netiek uz lauka,” teica Krūmiņš, piebilstot, ka sinoptiķi oktobra sākumā sola lietu, un tas ražas novākšanu atkal var aizkavēt.

Vienlaikus viņš norādīja, ka lielākā daļa kartupeļu audzētāju, kas kartupeļus realizē pārstrādei čipsos, ražu ir novākuši, kamēr cietes kartupeļu audzētāji vēl nav novākuši pat pusi ražas.

Tāpat Krūmiņš piebilda, ka Latvijas vadošais kartupeļu pārstrādes uzņēmums “Latfood” pārtrauks pieņemt kartupeļus no piegādātājiem tiklīdz temperatūra naktī nokritīsies zem -4, -5 grādiem, jo apsalušus kartupeļus nav iespējams uzglabāt – tie pūst.

Jau ziņots, ka kartupeļu stādījumu platības un kopraža 2016.gadā samazinājās attiecīgi par 6,1% un 1,2%, vienlaikus vidējā ražība no viena hektāra pieauga par vairāk nekā 6% – ja 2014.gadā no hektāra vidēji novāca 18,9 tonnas, pagājušajā gadā šis rādītājs bija 20,1 tonna.

LA.lv