Laukos

Palielinoties ziemas rapšu platībām, ieteic sējumus apdrošināt0

Foto Uldis Graudiņš

Tā kā ir beigusies ziemas rapšu seja visos Latvijas reģionos, var konstatēt, ka ir būtiski palielinājušās ziemas rapšu platības nākamā gada ražai. Agroķīmijas tirgotājs SIA “Baltic Agro” pēc pārdotā sēklu daudzuma un novērojumiem zemnieku saimniecībās secina, ka nākamā gada ražai iesēts ievērojami vairāk ziemas rapšu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. To veicinājuši sējai labvēlīgie klimatiskie apstākļi un straujie ražas novākšanas tempi.

Šādu izvēli ietekmējis arī ekonomiskais pamatojums, jo rapšu iepirkuma cenas pēdējos gadus bijušas pietiekami augstas un ne tik ļoti mainīgas kā graudaugiem.

“Rapšu audzēšanas izmaksas ir augstākas nekā graudaugiem, bet ieņēmumi no viena hektāra arī augstāki. To audzēšana ir rentabla, ja no viena hektāra novāc trīs un vairāk tonnas rapšu sēklu. Ja ievēro sējas termiņus un izvēlas piemērotus agrotehniskos pasākumus, šāda ražība sasniedzama visos Latvijas reģionos,” norādīja “Baltic Agro” Jelgavas servisa centra vadītājs Egils Sviķis.

“Baltic Agro” speciālisti norāda, ka ziemas rapšu ražību ietekmē ziemošanas apstākļi. Ik gadus kādas platības izsalst, vai gatavības stadijā tos “izsit” spēcīgas lietus gāzes un krusa. “Aizvien biežāk klimatiskie riski pārsteidz lauksaimniekus nesagatavotus, tādēļ iesaku zemniekiem rapšu sējumus apdrošināt,” teica Sviķis.

“Baltic Agro” ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Latvijā, kas tirgū piedāvā minerālmēslus, augu aizsardzības līdzekļus, sēklu, lopbarības konservantus, kvalitatīvu lopbarību, lauksaimniecības tehniku, modernas tehnoloģijas, kā arī plašu konsultāciju un pakalpojumu klāstu.

LA.lv