Laukos

Palielinoties ziemas rapšu platībām, ieteic sējumus apdrošināt 0

Foto Uldis Graudiņš

Tā kā ir beigusies ziemas rapšu seja visos Latvijas reģionos, var konstatēt, ka ir būtiski palielinājušās ziemas rapšu platības nākamā gada ražai. Agroķīmijas tirgotājs SIA “Baltic Agro” pēc pārdotā sēklu daudzuma un novērojumiem zemnieku saimniecībās secina, ka nākamā gada ražai iesēts ievērojami vairāk ziemas rapšu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. To veicinājuši sējai labvēlīgie klimatiskie apstākļi un straujie ražas novākšanas tempi.

Šādu izvēli ietekmējis arī ekonomiskais pamatojums, jo rapšu iepirkuma cenas pēdējos gadus bijušas pietiekami augstas un ne tik ļoti mainīgas kā graudaugiem.

“Rapšu audzēšanas izmaksas ir augstākas nekā graudaugiem, bet ieņēmumi no viena hektāra arī augstāki. To audzēšana ir rentabla, ja no viena hektāra novāc trīs un vairāk tonnas rapšu sēklu. Ja ievēro sējas termiņus un izvēlas piemērotus agrotehniskos pasākumus, šāda ražība sasniedzama visos Latvijas reģionos,” norādīja “Baltic Agro” Jelgavas servisa centra vadītājs Egils Sviķis.

“Baltic Agro” speciālisti norāda, ka ziemas rapšu ražību ietekmē ziemošanas apstākļi. Ik gadus kādas platības izsalst, vai gatavības stadijā tos “izsit” spēcīgas lietus gāzes un krusa. “Aizvien biežāk klimatiskie riski pārsteidz lauksaimniekus nesagatavotus, tādēļ iesaku zemniekiem rapšu sējumus apdrošināt,” teica Sviķis.

“Baltic Agro” ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Latvijā, kas tirgū piedāvā minerālmēslus, augu aizsardzības līdzekļus, sēklu, lopbarības konservantus, kvalitatīvu lopbarību, lauksaimniecības tehniku, modernas tehnoloģijas, kā arī plašu konsultāciju un pakalpojumu klāstu.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
9 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Ukraiņu olu rēgs klīst pa Latviju
10 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Kultūra
Olande un Maļorka vai Ālandi un Maljorka? Mainās īpašvārdu rakstība
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Taksistu konflikts lidostā: policija sāk lietvedību
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Avārijā uz Ventspils šosejas gājis bojā autovadītājs
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Latvijas uzņēmuma interesēs mēģināts uzpirkt Lietuvas Bruņoto spēku virsnieku
2 stundas