Laukos
Mežsaimniecība

Par 14 skujkoku nozagšanu valsts mežā Ludzas pusē – cietums0

Foto LETA

Oktobra beigās ir stājies spēkā spriedums par nelikumīgu koku ciršanu AS “Latvijas valsts meži” (LVM) apsaimniekotajā teritorijā, portāls laukos.lv uzzināja uzņēmumā.

Izskatot krimināllietu, Rēzeknes tiesa konstatēja, ka apsūdzētais ar automašīnu “WV Golf” ieradies Ludzas novada Goliševas pagastā LVM apsaimniekotajā mežā un pārkāpjot Meža likuma 12.panta prasības, bez ciršanas apliecinājuma tīši, patvaļīgi ar personīgo motorzāģi sešu dienu laikā nozāģēja 13 sausas priedes un vienu egli ar kopējo krāju 4.67 kubikmetri, kuru vērtība bija 138 eiro.

Kā vainu mīkstinošu apstākli tiesa konstatēja to, ka apsūdzētais savu vainu atzina un labprātīgi atlīdzināja nodarīto kaitējumu.

Savukārt par vainu pastiprinošu apstākli tiesa konstatēja to, ka apsūdzētajam vēl nebija beidzies pārbaudes laiks par iepriekš izdarītu noziegumu.

Ņemot vērā visus apstākļus tiesa par patvaļīgu sveša meža ciršanu piesprieda brīvības atņemšanu uz vienu mēnesi, kā arī pievienoja papildus brīvības atņemšanu par iepriekš neizciesto sodu.

“Esam gandarīti par tiesībaizsardzības iestāžu aktivitātēm, izmeklējot šo un citas ar koku nelikumīgu ciršanu saistītās lietas. Ceram, ka šis spriedums liks padomāt citiem sveša meža tīkotājiem, pirms ķerties pie motorzāģa. Aicinu ikvienu iedzīvotāju cīņā pret meža zagļiem nepalikt malā un ziņot tiesībaizsardzības iestādēm par aizdomīgiem koku ciršanas gadījumiem, vienalga, vai tas ir valsts, privātīpašnieka vai pašvaldības mežs,” norāda LVM Ziemeļlatgales reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Dainis Rudzīts.

LA.lv