Laukos
Gaļa un zivis

Par kūts dezinfekciju ĀCM dēļ izmaksās 55 eiro kompensāciju0

Foto – Shutterstock.com

Lauksaimniecības dzīvnieku īpašniecei Ņinai Mikalkevičai kompensācijā par zaudējumiem, kas radušies Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanas laikā, no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” izmaksās 55 eiro kompensāciju, šodien lēma valdība.

Zemkopības ministrija (ZM) norāda, ka Mikalkevičai radās zaudējumi, savā saimneicībā apkarojot ĀCM. Dzīvnieku īpašniece ir dezinficējusi dzīvnieku novietni 149,44 kvadrātmetru platībā un 500 kvadrātmetru platību ap dzīvnieku novietni.

Tā kā aktā par piespiedu kārtā nokautiem vai iznīcinātiem dzīvniekiem PVD inspektors atzīmējis norādi par kompensācijas nesamazināšanu, dzīvnieku īpašniecei paredzēts izmaksāt kompensāciju 54,81 eiro apmērā.

Kompensāciju piešķir saskaņā ar Veterinārmedicīnas likumā un Ministru kabineta (MK) noteikumos paredzēto kompensācijas izmaksu dzīvnieku īpašniekiem zaudējumu segšanai, kas radušies ĀCM uzliesmojuma apkarošanas laikā.

Kompensāciju izmaksās Lauku atbalsta dienests pēc naudas līdzekļu saņemšanas no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

LA.lv