Laukos
Politika

Par sēklu uzglabāšanas prasību pārkāpšanu vairs nepiemēros naudas sodu0

Foto – Shutterstock

Par sēklu sagatavošanas un glabāšanas prasību pārkāpšanu turpmāk plānots nepiemērot naudas sodu, bet tā vietā izteikt brīdinājumu, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi Sēklu un šķirņu aprites likumā.

Zemkopības ministrija (ZM) norāda, ka par prasību pārkāpšanu kā iespējamā soda sankcija ir jāparedz brīdinājums, jo daudzos gadījumos personas izdarītais pārkāpums nav radījis tādu kaitējumu sabiedrībai, lai par to piemērotu naudas sodu.

Savukārt par sēklu tirdzniecības prasību pārkāpšanu atsevišķi plānots noteikt juridisko personu atbildību, paredzot tām lielāku sodu nekā fiziskajām personām, ņemot vērā juridisko personu statusu un plašākas pārkāpumu izdarīšanas iespējas. Par sēklu tirdzniecības prasību pārkāpšanu turpmāk tiks izteikts aizrādījums vai piemērots naudas sods fiziskajām personām no 35 līdz 210 eiro, bet juridiskajām personām – no 70 līdz 350 eiro.

ZM iepriekš skaidroja, ka patlaban par sēklu aprites prasību pārkāpšanu nav atsevišķi izdalīti sodi fiziskām un juridiskām personām. Soda apmēri pašlaik ietver gan fiziskās gan juridiskās personas. Par sēklaudzēšanas, sēklu tirdzniecības, sagatavošanas un glabāšanas prasību pārkāpšanu patlaban iespējamais sods ir no septiņiem līdz 210 eiro, par sēklu tirdzniecības prasību pārkāpumiem, ja tos izdara sēklu importētājs vai vairumtirgotājs – no septiņiem līdz 350 eiro, bet par atkārtotiem pārkāpumiem – no 210 līdz 700 eiro.

Vienlaikus ministrijā norādīja, ka, piemērojot sodus, Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) arī pašlaik ņem vērā, vai tā ir fiziska vai juridiska persona – izvērtējot sodus, fiziskām personām tiek uzlikti zemāki sodi.

Grozījumi Sēklu un šķirņu aprites likumā stāsies spēkā pēc to publiskošanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Ukrainā sākta jauna zīmola traktoru ražošana
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Jaunumi augu aizsardzības līdzekļu reģistrā – dzīvie organismi
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kooperatīva “Agrario” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā saruka līdz 960 251 eiro
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pūce pieļauj iespēju saglabāt Liepājai, Rēzeknei un Daugavpilij atsevišķu pašvaldības statusu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Vai beidzies čeku loterijas bums?
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Šonedēļ līs retāk! Sinoptiķi jau izsaka versiju, kāda varētu būt ziema Ziemeļeiropā
3 stundas
LE
LETA
Sports
Sevastova ar pārliecinošu uzvaru sāk turnīru Maskavā
1 stunda
LA
LA.LV
Kultūra
Radošo personu atbalsta programmā samazinās piešķīrumu senioriem 1
3 stundas