Laukos
Bizness

Par vairāk nekā 700 000 eiro veicinās Latvijas un Lietuvas jauno uzņēmēju sadarbību0

Foto – Shutterstock

Lai uzlabotu pieeju atbalsta sistēmas apgūšanai Latvijas un Lietuvas jauno uzņēmēju sadarbībā, tiks apvienota 100 mentoru pieredze, iesaistoties Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības projektā, informē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) pārstāvji.

“LLKC jau apmāca 20 konsultantus no visām projekta partnerorganizācijām, kuri tālāk darbosies pie mentoru tīkla izveides un mentoru uzrunāšanas un apmācības. Mācībās konsultanti apguva sarunu vadību un mācību metožu lietojumu. Novembrī un decembrī notiks mācības par biznesa idejas attīstību un mentoringu biznesa attīstībā. Savukārt nākamgad plānota paša mentoru tīkla izveide un tikšanās ar uzņēmējiem, par ko informēsim atsevišķi,” norādīja LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja Elīna Ozola.

LLKC jau pašlaik īsteno dažādas uzņēmējdarbības veicināšanas un attīstības aktivitātes, koncentrējoties uz lauku reģioniem. Projekts “Uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas izveide un pieejamība Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā” dos iespēju ne tikai sadarboties ar kaimiņvalstu organizācijām, bet strādāt arī pilsētās, kurās jau aktīvi darbojas pārējie projektu partneri.

Projekta vadošais partneris ir Zemgales plānošanas reģions. Tajā darbojas arī Kurzemes plānošanas reģions un Aizkraukles novada pašvaldība. No Lietuvas piedalās Šauļu inkubators, Paņevežas biznesa centrs un Rokišķu rajona pašvaldības publiskā bibliotēka.

Projekta kopējais finansējums ir 729 604 eiro, no kā Eiropas Savienības fondu finansējums ir 620 163 eiro.

LA.lv