Bizness, Piena pārstrāde

Par vienu saldējuma ražotāju mazāk. “Druva Food” pasludina maksātnespējas procesu

Saldējuma ražotājam “Druva food” Saldus rajona tiesa pasludinājusi maksātnespējas procesu, liecina informācija “Firmas.lv”.

Maksātnespējas process pasludināts 31.oktobrī, bet 2.novembrī attiecīgais ieraksts veikts komercreģistrā. Kreditori savus prasījumus var pieteikt viena mēneša laikā.

Saskaņā ar “Firmas.lv” sniegto informāciju, pieteikumu par “Druva food” maksātnespējas procesa pasludināšanu šā gada 10.oktobrī tiesā iesniedzis uzņēmums “Time to be” , kas šogad “Druva food” ražotnē izremontēja saldētavu, un šā gada 1.augustā paveiktos darbus nodeva “Druva food”, kurš tos pieņēma. Lai “Time to be” tika izrakstīts rēķins ar piecu dienu apmaksas termiņu, “Druva food” rēķinu 5500 eiro apmērā noteiktajā laikā neapmaksāja un to neizdarīja arī trīs nedēļu laikā pēc saņemtā maksātnespējas brīdinājuma.

Turpretī šā gada 18.oktobrī pieteikumu par AS “Druva food” maksātnespējas procesa pasludināšanu iesniedzis uzņēmuma bijušais izpilddirektors Nerijus Gedeika, kuram “Druva food” nebija pilnībā izmaksājis darba algu 5078,72 eiro apmērā. līdz ar to izveidojās darba samaksas parāds par vairākiem šā gada mēnešiem no maija līdz septembrim. Pamatojoties uz “Druva food” grāmatvedības nosūtīto paziņojumu, par periodu no šā gada 1.janvāra līdz 4.septembrim Gedeikam bija aprēķināta darba samaksa 39 078,76 eiro apmērā, no kuras pēc valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieturēšanas viņam bija jāsaņem darba samaksa 26 931,12 eiro apmērā. Taču “Druva food” izpilddirektors, ar kuru septembrī pēc abpusējas vienošanās darba līgums tika izbeigts, nav saņēmis no “Druva food” darba samaksas maksājumus 11 957,83 eiro apmērā.

“Druva food” pārstāvis Aldis Ošenieks tiesas sēdē 31.oktobrī atzina pieteikumus un paskaidroja, ka “Druva food” nespēj segt visus kreditoru prasījumus, kā arī uzņēmumam ir nodokļu parāds valstij. Kaut arī “Druva food” ir liels pamatkapitāls, visi pamatlīdzekļi ir ieķīlāti, tiesas sēdē norādīja Ošenieks. Ja maksātnespējas pieteikumu nebūtu iesnieguši kreditori, to būtu izdarījis pats uzņēmums “Druva food”. Ošenieks arī teica, ka Gedeikam kā kompānijas izpilddirektoram pēdējā gadā vienīgajam bija tiesības rīkoties ar uzņēmuma finanšu līdzekļiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izziņa par “Druva food” VID administrēto nodokļu parādu liecina, ka šā gada 7.oktobrī “Druva food” nodokļu parāds valstij sasniedza 209 654,55 eiro.

Ņemot vērā iepriekš minēto un saskaņā ar Civilprocesa likumu, Saldus rajona tiesa izlēma pasludināt “Druva food” maksātnespējas procesu un iecelt “Druva food” maksātnespējas procesa lietā par maksātnespējas procesa administratori Dainu Zaķi.

“Druvas food” reģistrēta 1994.gadā un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,683 miljoni eiro. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir Igaunijas uzņēmums “Aktsiaselts” (50%), kā arī Aldis Ošenieks (50%), liecina informācija “Firmas.lv”.

2015.gadā “Druva food” strādāja ar 2,225 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 8,1% un bija 139 588 eiro. “Druva food” 2016.gada finanšu rādītāji nav pieejami.

20 Komentāri

  1. šajā Valstī ,tak nav iespējams kaut ko ražot ,jo Valsts tevi izputinās ! Bet tas saldējums nak..j nav vajadzīgs , bez tā var iztikt .

    1. Nevis valsts bet gan pašu cilvēku drausmīgā alkatība un tieksme izrādīties ar nevajadzīgām lietām. Te katrs, kuram pieder kaut kāda firmele, momentā vēlas iekļūt miljonāru sarakstā. Nu vismaz,lai kaimiņam skauž.

  2. Nav brīnums, ka cilvēki aizbrauc, ka tie, kas paliek, negrib maksāt nodokļus, jo neredz tam jēgu – valsts var apsolīt vienu, bet tad jebkurā brīdī ne tikai nesodīti nepildīt solījumu, bet pat izmainīt spēles noteikumus. Ja gribi dzīvot, nevis eksistēt no valsts atmestajiem grašiem, neskatoties uz nodokļu regulāru iekasēšanu pilnā apmērā, nāc un nopelni priekš sevis jau pirms ziemas atnākšanas ar jauno statistiskajā prognozēšanā balstīto stratēģiju: Saite: https://goo.gl/bwjgTL

  3. Vēl viens latviešu ražotājs tiek novākts no eu pesticīdu un ĢM pārpilnās pārtikas, gadiem ilgi noliktavās gulējušo preču un citu viņiem nevajadzīgo krāmu Latvijā iepludināšanas ceļa, ko tik pakalpīgi attīra šīs valsts ierēdņu masa. Kauns!

    1. Mīļais cilvēk! Vai kādreiz savā dzīvē esi bijis ražotnē ,kur ražo saldejumu ar rozīnēm? Man lekas šī tēma maļas uz rinķi vien 😐 Rozīnes liek nevis cilvēks ar roku, bet tam domāts sprciāls aparāts, kuram vis notiek ar spiediena palīdzību, ja spiediens nav kādā brīdī, ko nevar paredzēt ar visu regulēšanu, tad ta rozīne līdz glāzītei neaiziet. Tur nav vainīgs ražotājs saldējumam.

      1. Tieši viņš arī ir vainīgs. Ja viņš uzskata, kā var iekārtas ieslēgt un vālēt 24/7 kamēr nauda nāk, tad sanāk šādas līgas. Iekārtas ir jāpieskata atbilstošam personālam. Ja tā nav, tad vari saldējumā atrast arī iekārtu sastāvdaļas rozīņu vietā.

Pievienot komentāru