Laukos
Lauku sēta

Pāraugusī ola un ilgdzīvotāja cūka. 10 dīvainākie lauksaimnieku sasniegumi no Ginesa rekordu grāmatas0


Ilgdzīvotāja cūka ar 23 gadu mūža rekordu.
Ilgdzīvotāja cūka ar 23 gadu mūža rekordu.
Ilgdzīvotāja cūka ar 23 gadu mūža rekordu.

Sākot ar 1955. gadu, kopš iznākusi Ginesa rekordu grāmata, pasaulei radās iespēja uzzināt par daudziem visnotaļ neparastiem sasniegumiem, tostarp arī lauksaimniecības jomā vai tuvu tai. Lūk, daži piemēri.


Lēkājošā lama
2015. gada jūnijā Anglijas pilsētā Češīrā notika suņu izstāde. Tās laikā tika fiksēts nebijis rekords – lama, vārdā Kaspa, kas uz izstādi atceļojusi no Velsas, pārlēkusi pāri 1,1 metru augstai barjerai. Acīmredzot kāds dzīvnieku speciāli trenējis (vai selekcionējis?) šim sasniegumam. Jautājums tikai viens – kas lamai bija meklējams suņu izstādē?


Smagsvara kartupelis
Pasaulē vissmagākais kartupelis tika demonstrēts dārzkopības izstādē Anglijas pilsētā Somersetā 2011. gadā. Tā svars – 4 kg un 930 g, un to izaudzējis vietējais zemnieks Pīters Gleizbruks.


Traktors tālbraucējs
Vācietis Hūberts Bergers uzstādījis rekordu, veicot pasaulē ilgāko ceļojumu ar traktoru. Laikā no 2016. gada maija līdz oktobrim viņš ar savu spēkratu apceļojis visu Eiropu, kopumā veicot 25 378 kilometrus. Interesantākais un ievērības cienīgākais ir fakts, ka braukšanai nav ticis izmantots, piemēram, ātrais JCB Fastrac, bet gan antīkais 1970. gadā ražotais Eicher Tiger 2, kura maksimālais braukšanas ātrums ir nieka 32 km stundā.Govs – piena mašīna
Holšteinas govij, vārdā Smurfa, no piena fermas La Ferme Gillette Inc., kas atrodas Ontario provincē Kanādā, pieder augstākā piena izslaukuma rekords mūža garumā. Smurfa dzimusi 1996. gadā un ir visvecākā govs fermā. Rekords tika fiksēts 2012. gada februārī, kad Smurfa saviem saimniekiem bija devusi jau 217 tūkstošus litru piena.


Brīnumstāds
Floridā, ASV, atrodas gurķu stāds, kas gada laikā saražojis vislielāko gurķu ražu. Laikā no 2006. gada 25. marta līdz 5. jūlijam no šā auga tika novākti 943 kg gurķu.Kulšana miera vārdā
2016. gada jūlijā Manitobas provincē Kanādā notika akcija, kuras laikā tika reģistrēts rekords – vislielākais skaits vienlaikus strādājošu kuļmašīnu. 139 mašīnas izbrauca uz lauka, lai pievērstu pasaules uzmanību bada un miera problēmām. Akciju organizēja Manitobas Lauksaimniecības muzejs un Kanādas pārtikas graudu banka.


Pāraugusī ola
1956. gadā Leghornas šķirnes vista Ņūdžersijas štatā ASV izdēja 454 gramus smagu olu. Tai bija divkāršs dzeltenums un dubultais apvalks. Šis rekords nav pārspēts jau 60 gadu. Interesanti, kā jutās vista, izdējot pasaulē vissmagāko olu?

Vispacietīgākā cūka
Vjetnamiešu šķirnes cūka, ko kanādiešu fermeru ģimene iegādājusies nobarošanai, iekļuvusi Ginesa rekordu grāmatā kā visgarākā cūkas mūža īpašniece – cūka ar šķirnei raksturīgo nokareno vēderu nodzīvojusi 23 gadus un 76 dienas.Kaza uz skrituļdēļa
Visdīvainākā rekorda īpašniece ir kaza, vārdā Hepija. 2012. gada martā tā ar skrituļdēli nobraukusi 36 metrus 25 sekunžu laikā!


Senākās sēklas
20. gadsimta sešdesmitajos gados Izraēlā, veicot arheoloģiskos izrakumus Masadas cietoksnī, tika atrastas divtūkstoš gadu vecas dateļpalmas sēklas. 2005. gadā divas lauksaimniecības zinātņu doktores – Sāra Salona un Eleina Soloveja – iestādīja sēklas zemē, un pēc astoņām nedēļām tās uzdīga. Tādējādi tika fiksēts rekords – visvecākās uzdīgušās sēklas.
Savukārt 2012. gadā krievu zinātnieku grupai esot izdevies izdiedzēt 32 tūkstošus gadu vecas sēklas. Taču šis sasniegums Ginesa rekordu grāmatā netika reģistrēts…


Protams, minētie rekordi ir tikai pavisam niecīga izlase, jo Ginesa rekordu grāmata piedāvā vēl daudz dažādu stāstu gan par neparastas formas, gan neticami smagiem, milzu izmēra augļiem un dārzeņiem, kā arī dzīvniekiem, kas spēj pārsteigt ne tikai ar savu izskatu, bet arī izdarībām…

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv