Latvijā, Politika

Pārdala ES ārkārtas atbalstam tiesīgo augļu un dārzeņu normēto daudzumu

Lai Latvijas augļu un dārzeņu ražotājiem būtu iespēja pilnvērtīgāk izmantot Eiropas Savienības (ES) ārkārtas atbalstu, pārdalīts atbalstāmais produkcijas daudzums starp augļu un dārzeņu ražotāju organizācijām un individuālajiem ražotājiem, kas nav
šo ražotāju organizāciju biedri.

Pēc Lauku atbalsta dienesta informācijas, līdz 2017. gada 1. maijam uz ES ārkārtas atbalstu ir pieteiktas 2269 tonnu dārzeņu par kopējo summu 130 899 euro.

Kā paredz valdības akceptētie grozījumi ražotāju organizāciju noteikumos līdz 2017. gada 30. jūnijam atbalsta tiesīgo produktu apjoms starp ražotāju organizācijām un individuāliem ražotājiem, būs šāds: par tomātiem un gurķiem, burkāniem – ražotāju organizācijām – par 400 tonnām, individuālajiem ražotājiem – par 0 tonnām.

Savukārt āboliem, bumbieriem, plūmēm, mellenēm, brūklenēm, ērkšķogām, jāņogām, upenēm, avenēm, kazenēm, kazeņavenēm, zīdkoka ogām, ķiršiem, burkāniem, galviņkāpostiem., ziedkāpostiem un brokoļiem, gurķiem un tomātiem – ražotāju organizācijām – par 2771 tonnu, individuālajiem ražotājiem – par 229 tonnām.

Noteikumu grozījumos noteikts ražotāju organizācijas ieguldījumu uzraudzības periods, kas ir pieci gadi pēc pēdējā atbalsta maksājuma saņemšanas.

Grozījumi noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Jau vēstīts, ka pēc Krievijas embargo noteikšanas ES par nozarē izjūtamajām smagajām sekām regulāri piešķir finansiālo palīdzību tādiem pasākumiem kā augļu un dārzeņu izņemšana no tirgus bezmaksas izplatīšanai, ražas novākšanai priekšlaikus vai tās nenovākšanai. Tā, piemēram, atbalsts par kāpostiem ir līdz 1,91 eiro, par ziedkāpostiem un brokoļiem – līdz 7,89 eiro, par gurķiem – līdz 12 eiro, āboliem – līdz 9,91 eiro, bumbieriem – līdz 11,93 eiro, mellenēm – līdz 6,38 eiro par 100 kilogramiem attiecīgo augļu un dārzeņu.

Krievijas pārtikas produktu eksporta aizliegums, kas pirmo reizi tika ieviests 2014.gada augustā, aptver augļus, dārzeņus, gaļu, zivis, putnu gaļu un piena produktus.

Pievienot komentāru