Laukos
Politika

Pārdalīs 78 850 eiro muitas kontroles punktu “Grebņeva”, “Pāternieki” un “Silene” uzturēšanai 0

Ilustratīvs attēls. Foto – LETA

Valdība pēc Zemkopības ministrijas (ZM) informatīvā ziņojuma uzklausīšanas otrdien nolēma atļaut daļu no muitas kontroles punkta “Vientuļi” darbības nodrošināšanai piešķirtajiem finanšu līdzekļiem – 78 850 eiro apmērā – novirzīt kontroles punktu “Grebņeva”, “Pāternieki” un “Silene” nomas maksas sadārdzinājuma un papildu maksājumu segšanai, kā arī kontroles punktu “Grebņeva” un “Silene” apkures izmaksu segšanai.

ZM informatīvajā ziņojumā “Par robežšķērsošanas vietas “Vientuļi” modernizācijas projekta izpildes gaitu un papildu nepieciešamo finansējumu modernizācijas būvniecības darbu pabeigšanai un aprīkojuma iegādes, uzturēšanas, darbinieku atlīdzības un nomas maksas izdevumu segšanai”” norāda, ka finanšu līdzekļu piešķiršana nodrošinās kontroles punktu “Grebņeva” uz Latvijas un Krievijas robežas, “Pāternieki” un “Silene” uz Latvijas un Baltkrievijas robežas atbilstību Eiropas Savienības (ES) normatīvo aktu prasībām, saglabājot pārtikas un veterināro kravu plūsmu uz Krieviju un Baltkrieviju.

ZM skaidro, ka Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) bija piešķirts finansējums kontroles telpu uzturēšanai robežšķērsošanas vietā “Vientuļi” uz Latvijas un Krievijas robežas. Taču pēc šī kontroles punkta atvēršanas kravu autotransporta kustībai un PVD darbības uzsākšanas tajā 2016.gadā konstatēts, ka iepriekš Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) veiktie aprēķini uzturēšanas izdevumiem un līdz ar to piešķirtais finansējums dienesta kontroles telpu uzturēšanai ir lielāks, nekā faktiski nepieciešams. Savukārt kontroles punktos “Grebņeva”, “Pāternieki” un “Silene” nepietiekamā nomas maksas finansējuma dēļ apsaimniekotājam nav iespējams veidot uzkrājumus kārtējiem kapitālajiem remontdarbiem.

Tādējādi no kontroles punkta “Vientuļi” darbības nodrošināšanas izveidojies finanšu līdzekļu ietaupījums 78 850 eiro apmērā, kuru iespējams pārdalīt citu dienesta kontroles punktu uzturēšanai. Tas nepieciešams, lai izpildītu Eiropas Komisijas noteiktās prasības attiecībā uz robežkontroles punktu “Grebņeva”, “Pāternieki” un “Silene” telpām, aprīkojumu un iekārtām, lai kontroles punktu varētu atzīt un iekļaut veterināro robežkontroles punktu sarakstā. Šo robežkontroles punktu ēkas ekspluatācijā tika nodotas 2003.-2004. gadā un to telpu un aprīkojuma tehniskais stāvoklis pilnībā neatbilst ES normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, kas varētu būt iemesls kontroles punktu darbības apturēšanai vai ierobežošanai. Taču nav pieļaujams attiecīgos robežkontroles punktus pilnībā vai daļēji slēgt dzīvnieku un produktu kontrolei, jo tie ir stratēģiski svarīgi tirdzniecības nodrošināšanai starp Austrumiem un Rietumiem.

ZM norāda, ka minētā dēļ daļu – 78 850 eiro – no kontroles punkta “Vientuļi” darbības nodrošināšanai piešķirtajiem finanšu līdzekļiem nepieciešams atļaut izmantot kontroles punktu “Grebņeva”, “Pāternieki” un “Silene” nomas maksas sadārdzinājuma un papildu maksājumu segšanai, kā arī kontroles punktu “Grebņeva” un “Silene” apkures izmaksu segšanai. Šāds risinājums būtu neatsverams atbalsts PVD darbības uzlabošanai tajos. Pēc pārdales atlikušais finansējums ir pietiekams, lai nodrošinātu kontroles punkta “Vientuļi” darbību.

ZM norāda, ka arī pēc finanšu līdzekļu pārdales finansējums kontroles punkta “Pāternieki” uzturēšanai nebūs pietiekams un līdzekļi 30 994 eiro apmērā tikai daļēji segs nepieciešamos maksājumus, tāpēc ZM jāmeklē risinājums finansējuma nodrošināšanai pilnā apmērā.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
“Rimi”: Pateicoties samazinātajam PVN, vietējās ražas pārdošanas apjomi dubultojušies
22 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
“Food Union” iegulda 1,12 miljonus eiro zīmola “Lakto” attīstībā
23 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Novembra nogalē Jelgavā notiks vērienīga zivsaimniecības konference
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
No jaunā gada maksāsim ne tikai par gāzi 3
2 stundas
LE
LETA-INTERFAX
Latvijā
Gobzems vai Pabriks? Vējonis atbild, kā rīkosies tālāk 1
1 stunda
LA
LA.lv
Ekonomika
Pie lidostas noticis agresīvs incidents. Apsvērs radikālus risinājumus
1 stunda
LA
LA.lv
Latvijā
Guntis Kalme: Nedomāsim, ka patriotisms ir pārliecība par savas valsts perfektumu 1
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Pie apvāršņa parādās grupējums, kas izkrāpj pamatīgas naudas summas. Andis brīdina citus
2 stundas