Laukos
Mežsaimniecība

Pārkrauj lielāko apaļkoku kravu Liepājas ostas vēsturē – 28 000 kubikmetrus0


Skats uz Liepājas ostu
Skats uz Liepājas ostu
Foto LETA

Sadarbojoties Liepājas ostas kompānijām “Laskana” un “Ekers Stividors LP”, turpinās lielākās apaļkoku kravas pārkraušana Liepājas ostas vēsturē, informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Plānots, ka kuģī “Island Bay” iekraus 28 000 kubikmetru bērza apaļkoku. Kravas īpašnieks ir SIA “PATA”.

Kā uzsvēra uzņēmuma “Laskana” ražošanas direktors Ojārs Zeme, šī kuģa iekraušana ir liels pārbaudījums, jo tā ir lielākā apaļkoku krava, kas iekrauta vienā kuģī atjaunotās Liepājas ostas vēsturē.

Kuģis “Island Bay” Liepājas ostā ieradās 27.maija vakarā, un bērza apaļkoku iekraušanu plānots pabeigt līdz šīs nedēļas beigām. Krava tiks eksportēta uz Turciju. “Laskanas” ražošanas direktors atzina, ka joprojām turpinās stagnācija apaļkoku tirgū, un Turcija pašlaik viena no galvenajām eksporta valstīm.

Bērza apaļkoka eksportkravas sagatavošanā, iekraušanā un nosūtīšanā sadarbojas vairākas ostas kompānijas, kas nav jaunums – iepriekš tika sagatavotas un nosūtītas vairākas koksnes šķeldas eksporta kravas uz Turciju, “Laskanai” sadarbojoties gan ar kompāniju “Ekers Stividors LP”, gan ar “Terrabalt”. “Laskanas” ražošanas direktors atzina, ka ir izveidojusies ļoti laba sadarbība starp ostas kompānijām, apvienojot resursus un iespējas, un tas ļauj īstenot dažādus projektus, kas vienai kompānijai nebūtu pa spēkam.

Ja apaļkoku tirgus joprojām stagnē, tad to nevarot teikt par kurināmo šķeldu. Kā pastāstīja Zeme, aizvadītajā apkures sezonā uz Zviedriju eksportēts pat lielāks šķeldas apjoms nekā līgumā bija noteikts. Arī pašlaik ir sākta kokmateriālu iepirkšana un šķeldas sagatavošana, lai rudenī varētu sākt pildīt ar Zviedriju un Dāniju noslēgtos līgumus. Kurināmās šķeldas tirgus esot aktīvs ar pozitīvu pieaugumu ik gadu, piebilda “Laskanas” ražošanas direktors.

Šā gada aprīlī “Laskana” pārkrāva 18 105 tonnas kravu, kas ir par 16,5% vairāk nekā gadu iepriekš.

LA.lv