Laukos

Pārtikas industrijas izstādē “Riga Food 2018” piedalīsies arī 100 mājražotāju0

Novadu garšas stends izstādē “Riga Food 2017”. Foto: LETA

Tieši 100 mājražotāji no visas Latvijas šogad piedalīsies starptautiskajā pārtikas izstādē “Riga Food 2018”, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) apkopotā informācija.

Kā norāda LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītājs Raivis Maksis, lai gan liela daļa dalībnieku ir tie paši, kas pagājušā gadā, tomēr ir arī daudzi jauni ražotāji, kas vēlas sevi parādīt tieši Latvijas simtgades svētkos. “Starp simt dalībniekiem ir arī deviņi vietējās produkcijas ražotāju kooperatīvi. Novadu stendos pieteikto dalībnieku skaits ir salīdzinoši vienāds, tomēr nelielā pārsvarā – ar 35 mājražotāju un trīs kooperatīvo apvienību dalību, izcēlusies Vidzeme.”

Pirmo reizi izstādē piedalīsies Kalna svētību kopiena no Bruknas muižas. Viņu piedāvājums – tīrā vidē auguši ķiploki. Ja aizvadītajos gados zivju mīļus priecēja vien IK “Reinis B” kūpinātie gardumi no Lapmežciema, šogad tiem pievienojas arī Engures novada zvejnieku sētas “Dieniņas” saimniece ar savu produkciju. Tiem, kuri pērn novērtēja Rūjienas puses z/s “Arumi” gardās putraimdesas, arī šogad būs iespēja tās nogaršot.

Neiztrūkstoši izstādē “Riga Food” LLKC apzinās Latvijas garšu jeb cilvēku atzītākos ēdienus Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē. Līdz augusta sākumam ikviens savu ēdienu var pievienot interneta vietnes “Facebook” lapā “Novada Garša Latvija”.

jau ziņots ka no 5. līdz 8. septembrim starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks izstāde “Riga Food 2018”, kas piedāvās starptautisku un pašmāju uzņēmumu un organizāciju ekspozīcijas, meistaru un pārtikas produktu konkursus, jaunumu prezentācijas, izglītojošus seminārus, šovus, kā arī meistarklases un degustācijas.

LA.lv