Laukos
Bizness

Pārtikas nozarē aizvien sīvāka cīņa par vietējiem darbiniekiem0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto LETA

Cīņa par vietējiem darbiniekiem pārtikas nozarē Latvijā kļūst arvien sīvāka, kas nozīmē arī atalgojuma palielināšanos atbilstoši padarītajam, atzina Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Viņa teica, ka viens no būtiskākajiem faktoriem, kas ietekmē vietējos pārtikas ražotājus, ir darbaspēka trūkums. “Ļoti daudzi iedzīvotāji aizbraukuši darbā uz ārzemēm un cīņa par vietējiem darbiniekiem kļūst arvien sīvāka, kas rada nākamo izaicinājumu – atalgojuma kāpumu atbilstoši darba efektivitātei,” sacīja Šure.

Viņa arī atzina, ka nozares izaicinājums ir arī pārtikas izejvielu sadārdzināšanās pasaules tirgū. “Latvijas pārtikas ražotāji nav atrauti no ārpasaules un daudzas izejvielas, kas nav pieejamas Latvijā vai kam ir izteikta sezonalitāte, importē. Tas, protams, rada spiedienu uz produktu gala cenu, tādēļ uzņēmumiem nākas rūpīgi pārdomāt sava cenu politiku, jo strauji paaugstināt cenas ir riskanti, ņemot vērā Latvijas iedzīvotāju pirktspēju,” sacīja Šure.

Šure atzīmēja, ka nozari ietekmē arī no nākamā gada gaidāmās nodokļu izmaiņas, tostarp plānotais akcīzes nodokļa pieaugums degvielai, kas iespaidos loģistikas izmaksas.

LPUF pārstāv ražotājus valsts un nevalstiskajās organizācijās, aizstāv biedru intereses starptautisko normatīvo aktu izstrādē. Federācijā ir apvienojušies uzņēmumi, kas aizņem vairāk nekā 60% no visa Latvijas pārtikas ražošanas tirgus. Tajā ir pārstāvētas gan nozaru asociācijas, gan vairāki desmiti lielu, vidēju un mazu uzņēmumu.

LA.lv