Laukos
Politika

Pārtikas nozares padomes sēdē spriedīs par viesstrādniekiem0

Foto-LETA/AFP

Darbaspēka trūkums pārtikas ražošanā un iespējamie risinājumi darbaspēka nodrošināšanai būs galvenie temati, par ko eksperti debatēs rīt, 7.decembrī Zemkopības ministrijā plānotajā Pārtikas nozares padomes sēdē.

Pārtikas ražotāji vairākkārt norādījuši uz zemākās un vidējās kvalifikācijas darbaspēka trūkumu un lūdz rast iespēju sniegt atvieglojumus ārzemnieku nodarbināšanai nozarē. Sniegt savu redzējumu šajā jautājumā padomes sēdē ir aicināti Ekonomikas ministrijas, Labklājības ministrijas un Iekšlietu ministrijas pārstāvji.

Savukārt zemkopības ministrijas pārstāvji pārtikas uzņēmējus iepazīstinās ar ES pārtikas ziedošanas pamatnostādnēm un to ieviešanu Latvijā.

Vēl Pārtikas padomes sēdē Ekonomikas ministrijas speciālisti informēs par iespējamo atbalstu lielajiem pārtikas uzņēmumiem eksporta veicināšanas pasākumu īstenošanai, bet Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji – par depozītu sistēmas ieviešanas aktualitātēm.

Pārtikas nozares padomes sēde notiks Zemkopības ministrijas ēkas 23.stāva zālē, Republikas laukumā 2, Rīgā, sākums pulksten 13. Sanāksmi vadīs zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Vairāk par viesstrādnieku prolēmu lasiet šeit

LA.lv