Laukos
Tehnika

Pārtikas ražotāji aicināti pieteikties dalībai Parīzes izstādē “Sial 2020”0


Latvijas uzņēmums “Very Berry” stendā vienā no SIAL izstādēm.
Latvijas uzņēmums “Very Berry” stendā vienā no SIAL izstādēm.
Publicitātes foto

Lai savlaicīgi rezervētu kopstendu vietas, Agroresursu un ekonomikas institūts aicina pārtikas uzņēmumus pieteikties dalībai 2020.gada starptautiskajā izstādē Francijā, “SIAL PARIS 2020”, kas notiks nākamajā gadā no 18.līdz 22.oktobrim.

Izstāde Parīzē notiek katru otro gadu, un uzņēmumiem ir iespēja startēt izstādē paredzētajā Latvijas kopstendos, pateicoties valsts atbalstam, kā arī saņemot līdzfinansējumu dalībai līdz 20%. Atbalstu iespējams saņemt arī LIAA.

Precīza stenda platība vēl nav zināma, bet 2018.gadā neaprīkota platība bija 435 kvadrātmetri. Minimālā iespējamā laukuma platība bija 10,5 kvadrātmetri, kurā ietilpa koptelpām – virtuvei un noliktavai – vajadzīgā platības daļa līdz 1,5 kvadrātmetriem. Dalības maksa ir 605 eiro.

Katram izstādes dalībniekam tiek nodrošināts kopīgs un vienots, pilnībā aprīkots stends – dizains, būve, uzņēmuma produkcijas paraugu vitrīna, viena info lete, viens bāra krēsls, apspriežu galds ar četriem krēsliem, atkritumu tvertne, grīdas segums, koplietojama virtuve ar noliktavu, stenda tīrīšana, elektrības pieslēgums, bukletu turētājs, uzņēmuma nosaukuma uzraksts uz paneļa un logo.

Uz līdzfinansējumu dalībai kopstendā var pretendēt Latvijā reģistrēts komersants, zemnieku saimniecība, kooperatīvā sabiedrība, kas darbojas lauksaimniecības un pārtikas produktu ražošanas un/vai tirdzniecības jomā, izņemot zivsaimniecības nozari.

Ja uzņēmums vēlas garantētu vietu kopstendos, tam brīvā formā jāraksta iesniegums un garantijas vēstule, norādot vēlamo halli un platības lielumu. Garantijā jānorāda, ka uzņēmums apņemas segt izmaksas dalības atteikuma gadījumā. Ieskanēts un parakstīts iesniegums jāsūta uz e-pastu [email protected] līdz šā gada 10.martam. Oriģināls jānosūta pa pastu vai jāiesniedz personīgi Rīgā, Struktoru ielā 14, LV-1039.

AREI un Zemkopības ministrija īsteno programmu par atbalstu tirgus veicināšanai ar mērķi palielināt un diversificēt Latvijas lauksaimniecības un pārtikas preču eksportu, tāpēc Latvijas uzņēmumu dalībai kopstendā piedāvāts līdzfinansējums. AREI nodrošina izstādes dalībniekus ar līdzfinansējumu līdz 20% – tiešais maksājums Latvijas kopstenda dalībniekam – no neaprīkotas ekspozīcijas platības maksas, nepārsniedzot 18 kvadrātmetru platību. Gadījumā, ja pretendentu iesniegumos norādītā līdzfinansējuma summa pārsniedz līdzfinansējumam plānoto kopējo finansējumu, AREI veic noteiktās atbalsta intensitātes proporcionālu sadalījumu.

LA.lv