Laukos
Politika

Pārtikas ražotājiem varētu pavērties plašākas eksporta iespējas uz Milānu0

Foto: ZM

Lai pārrunātu iespējamo Latvijas sadarbību ar Milānu pārtikas tirdzniecības jomā, šodien zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Milānas vicemēri Annu Skavuzo, informē Zemkopības ministrijā.

Milānas vicemēre 2015. gadā bija iesaistīta “Expo Milano” organizēšanā, tāpēc abas amatpersonas pārrunāja Latvijas pārtikas ražotāju iespējas piedalīties pārtikas izstādēs Itālijā, kā arī Itālijas pārtikas ražotāju dalību starptautiskajā pārtikas izstādē “Riga Food”.

Tā kā apspriežamo jautājumu lokā bija pārtika, ar zemkopības ministru tikās arī Itālijas Veselības ministrijas Dzīvnieku veselības un veterināro zāļu direktorāta vadītājs Silvio Borello, lai pārrunātu gan esošo, gan arī nākotnes zinātniski pētniecisko sadarbību pārtikas jomā, kā arī Latvijas un Itālijas sadarbības līgumu veterināro zāļu aprites jomā, ko šodien parakstīja Pārtikas un veterinārā dienesta un Itālijas Veselības ministrijas Dzīvnieku veselības un veterināro zāļu direktorāta vadība.

Noslēgtais līgums dos iespēju abām valstīm pilnveidot līdzšinējo pieredzes apmaiņu veterinārās un veterinārās farmācijas jomā, tādejādi sniedzot ieguldījumu cilvēka un dzīvnieku veselības aizsardzības sistēmu uzlabošanā. Līgums paredz apmācības par veterināro zāļu novērtēšanu, veterināro zāļu izsekojamības sistēmas attīstību, kā arī pieredzes apmaiņu par inspekciju procedūrām un auditu.

LA.lv