Laukos
Bizness

Patversmju suņiem un kaķiem saziedo barību trīs ziloņu svarā0


“Ulubelē” saņem ziedojumu.
“Ulubelē” saņem ziedojumu.
“Ulubelē” saņem ziedojumu.

Tuvojoties Ziemassvētkiem, “Rimi” veikalos noslēgusies labdarības kampaņa “Pērc, ziedo, pabaro!”, kas īstenota sadarbībā ar dzīvnieku barības produktu ražotāju “Mars Inc.”, informē uzņēmumā.

Kampaņas laikā pircēji patversmes dzīvniekiem saziedojuši vairāk nekā 6152 kg suņu barības un 7337 kg kaķu barības. Savukārt abi uzņēmumi šo ziedojumu papildinājuši vēl ar 6000 kg barības, līdz ar to patversmēm kopumā nogādājot teju 19,5 tonnu barības, kas apjomā pielīdzināms trīs pieaugušu ziloņu svaram.

Barība kopā ar dažādiem dzīvniekiem nepieciešamiem aksesuāriem aizceļojusi uz 17 dzīvnieku patversmēm visā Latvijā, skaistajā Ziemassvētku laikā iepriecinot tos ķepaiņus, kuriem savu māju vēl nav.

“Dzīvnieku patversmē “Ulubele” šobrīd mīt ap 450 ķepaiņu – 250 kaķu un 200 suņu. Lai pabarotu patversmes iemītniekus, dienā nepieciešami aptuveni 100 kg sausās vai 200 kg mitrās barības. Ar saziedoto barību mūsu patversmes dzīvniekiem pārtikas pietiks veselam mēnesim. Protams, vislielākais atbalsts jebkurai patversmei ir mūsu četrkājaino draugu adopcija. Taču svarīgi uzsvērt, ka šis ir ļoti nopietns lēmums, un dzīvniekus nedrīkst dāvināt nepārdomāti vai bez saņēmēja piekrišanas,” stāsta “Ulubele” vadītāja Ilze Džonsone.

Ik dienu dzīvnieku patversmēs visā Latvijā nokļūst suņi un kaķi, kuri dažādu iemeslu dēļ palikuši bez saimniekiem – ir noklīduši, pamesti un dzīvo uz ielas, nesaņemot pienācīgu aprūpi. Dzīvnieku uzturēšanai atvēlētie līdzekļi patversmēs ir ierobežoti, bet patversmju iemītniekiem regulāri nepieciešama barība, smiltis, siksniņas, bļodas, rotaļlietas un citi produkti.

Ņemot piemēru no Latvijā pazīstamiem dzīvnieku mīļiem un aizstāvjiem – komiķa Edgara Bāliņa, reperiem Arvja Reika un Žaņa Pavlovska, kā arī citiem, ziedotāji savos sociālo tīklu kontos publicējuši foto no ziedošanas mirkļa, izmantojot mirkļbirku #pērcziedopabaro. Par katru foto ar šo mirkļbirku, akcijas partneris “Mars Inc.” ziedoja vienu 100g “Whiskas” mitro kaķu barību paciņu. Kopumā, pateicoties šiem ziedotāju foto, “Mars Inc.” ziedojis 188 šadas paciņas.

LA.lv