Laukos
Politika

Pēc breksita no ES budžeta samazinājuma cietīs kohēzija un lauksaimniecība 0


ES budžeta komisārs Ginters Etingers: “Jā, budžets būs jāapgriež, taču mūsu stingra apņemšanās ir neievainot nevienu no ES politikas instrumentiem nākotnē.”
ES budžeta komisārs Ginters Etingers: “Jā, budžets būs jāapgriež, taču mūsu stingra apņemšanās ir neievainot nevienu no ES politikas instrumentiem nākotnē.”
Foto: Timurs Subhankulovs/

Lielbritānijai pametot ES, saruks bloka budžets, diskusijā Rīgā par ES finanšu nākotni trešdien brīdināja Eiropas Komisijas budžeta un cilvēkresursu komisārs Ginters Etingers. ES dalībvalstīm nākšot domāt par finansējuma novirzīšanu aktuālāko problēmu risināšanai: drošībai, migrācijai, terorismam u.c.

Pēc diskusijas komisārs sniedza “Latvijas Avīzei” interviju , kurā iezīmēja, kādas sekas uz budžetu atstās Lielbritānijas izstāšanās no savienības.

“Sagaidām, ka nebūs negatīvas ietekmes attiecībā uz Apvienoto Karalisti kā neto iemaksātāju 2019. un 2020. gada budžetā. Pēc tam varētu būt samazinājums Kohēzijas fondam atkarībā no tā, kā britu kolēģi apmaksās rēķinu. ES 27 budžeta ienākumu daļā radīsies iztrūkums par 12 līdz 15 miljardiem eiro,” intervijā norādīja komisārs.
“Ja mums jāinvestē aizsardzībā, aizsardzības rūpniecībā, ja mums jāstiprina ārējās robežas, ja mums jāiegulda valstīs, kas visvairāk saskaras ar migrāciju – Bulgārijā, Itālijā, Grieķijā –, ja mums vairāk jāiegulda pētījumos un investīcijā, tad mums vajag vairāk naudas. Kā to atrisināt? Migrācijas u. c. pasākumus var finansēt, stipri apgriežot kohēzijas un lauksaimniecības fondus,” teica Etingers, pastiprinot Latvijas bažas par mūsu valstij tik būtiskiem finansējuma avotiem.

Attiecībā uz finansējumu lauksaimniecībai, komisārs, no vienas puses, apliecināja līdzšinējo kursu uz tiešmaksājumu izlīdzināšanu: “strādāsim pie tā, lai maksājumi par hektāru Latvijas lauksaimniekiem nebūtu mazāki kā Francijā”. No otras puses,viņš norādīja, ka tas notiks pakāpeniski un nenotiks ātrāk par 2030. gadu: “Nākamajā periodā mēs atšķirības starp vecajām ES dalībvalstīm un pārējām mazināsim gadu no gada, nonākot pie rezultāta varbūt ne nākamajā budžeta plānošanas periodā, bet pēc 2030. gada.”

Pilnu interviju ar ES budžeta komisāru Ginteru Etingeru lasiet “Latvijas Avīzē” rīt, 3.novembrī.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
1 stunda
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
6 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
8 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
7 stundas