Laukos
Politika

Pēc sarunas ar Kučinski Junkers esot aktualizējis jautājumu par palīdzību negadījumos cietušām ES valstīm0

Foto: shutterstock.com

Pēc tikšanās ar Latvijas premjeru Māri Kučinski (ZZS) Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers Eiropadomes sēdē ceturtdien aktualizējis jautājumu par mehānisma izveidi, ar kuru palīdzēt dažādos negadījumos cietušajām Eiropas Savienības (ES) valstīm, informēja Ministru prezidenta preses dienests.

Junkers minētajam jautājuma esot pieskāries pēc tam, kad dienas pirmajā pusē sarunā ar Kučinski apspriedis jautājumu par iespējamo EK atbalstu plūdos cietušajiem Latvijas lauksaimniekiem.

Eiropadomes pirmajā dienā ES valstu un valdību vadītāji apsprieduši aktualitātes saistībā ar drošības, aizsardzības jautājumiem un migrāciju, kā arī Eiropas digitalizāciju. Apspriežot migrācijas jautājumu, Kučinskis uzsvēris, ka Latvija solidāri piedalās migrācijas krīzes risināšanā un līdz šim ir izpildījusi lielāko daļu no uzņemtajām saistībām. Politiķis esot atzīmējis, ka Latvijā lēmumu par patvēruma meklētāju pārvietošanu pieņem parlaments, kas ir skaidri pateicis, ka dalībai jebkādos pārvietošanas pasākumos jānotiek tikai uz brīvprātības principa.

Pirms Eiropadomes sēdes Kučinskis vadījis tradicionālo NB6 valstu un valdību vadītāju sanāksmi, kurā šoreiz piedalījās arī Nīderlandes un Īrijas premjerministri. Klātesošie apsprieda Eiropadomes darba kārtības jautājumus, kā arī ticis diskutēts par ES nākotni un Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES sarunām.

LA.lv