Laukos

Pēdējo dienu biržā kotēs “Kurzemes CMAS” akcijas0

Foto – Gundega Skagale

Šodien ir AS “Kurzemes ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas stacija” (“Kurzemes CMAS”) akciju pēdējā kotācijas diena biržā “Nasdaq Riga”.

Birža “Nasdaq Riga” 26.jūlijā pieņēma lēmumu apstiprināt “Kurzemes CMAS” pieteikumu 876 000 uzrādītāju akciju izslēgšanai no Baltijas Otrā saraksta, par pēdējo akciju kotācijas dienu nosakot šā gada 31.jūliju.

“Kurzemes CMAS” akcionāri 2018.gada 30.aprīļa kārtējā akcionāru sapulcē pieņēma lēmumu izslēgt uzņēmuma akcijas no regulētā tirgus. Tika izteikts obligātais akciju atpirkšanas piedāvājums, kas noslēdzās 3.jūlijā.

Pēc obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma izpildes AS “Agrofirma Tērvete” rīcībā ir 280 241 uzņēmuma akcija, kas veido 31,99% no “Kurzemes CMAS” pamatkapitāla un balsstiesīgo akciju skaita.

Jau ziņots, ka šogad 30.aprīlī par akciju izslēgšanu no regulētā tirgus balsoja divi lielākie akcionāri – “Agrofirma Tērvete” un “Latvijas šķirnes dzīvnieku audzētāju savienība”. Tādējādi minētajiem akcionāriem radās pienākums izteikt kompānijas akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam. Akciju atpirkšanas piedāvājumu bija pilnvarota izteikt “Agrofirma Tērvete”.

Vienas akcijas cena akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā bija 1,76 eiro.

“Kurzemes CMAS” akciju kapitālu veido 876 000 akciju 0,7 eiro nominālvērtībā.

2017.gadā “Kurzemes CMAS” strādāja ar auditēto apgrozījumu 891 912 eiro apmērā, kas ir par 2,9% mazāk nekā 2016.gadā, kā arī cieta zaudējumus 38 149 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

“Kurzemes CMAS” akcijas kotē “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv