Laukos
Gaļa un zivis

Pērļvistiņas sala nebaidās0

Foto: Mevoo/Shutterstock

Jautājums. Ar ko vislabāk barot pērļvistiņas?

OLGA RĒZEKNES NOVADĀ

Ornitologs Elvijs Kantāns pērļvistas tur ārā visu gadu un putnus baro pamatā ar graudiem, iztiekot bez kombinētās spēkbarības.

Putni nav izvēlīgi – mājputnu audzētājs tiem izēdina miežus, kviešus, veselus kukurūzas graudus un mīkstbarību (vārītus mazos cūku kartupeļus kopā ar miltiem). Knābāšanai noliek arī kāpostgalvas (tas nekas, ja tās ziemā sasalst).

Lai graudu barība būtu sausa, neapsnigtu, to tur silē zem slieteņa. Mīkstbarību izēdina siltu un tik, cik putni spēj apēst. Minerālbarību – saberztu krītu vai smalku granti – dod neierobežoti.

Savukārt, lai putniem aplokā nebūtu jābrien pa peļķēm un dubļiem, platībā izbārsta salmus vai sienu. Pērļvistas ir dzīvīgas, izturīgas, labi piemērojas dabas apstākļiem, reti slimo ar mājputniem piemītošām slimībām; ja nodrošināts aizvējš, tās spēj izturēt Latvijas ziemas salu.

Ja pērļvistas ir labi ēdušas, uzkrājušas tauku rezerves, tās ir aktīvas. Turpretī, ja ēdienkarte ir nepilnvērtīga, putni kļūst vārgāki un var aiziet bojā arī +10 °C temperatūrā. Audzēt tikai dažus putnus nav izdevīgi. Jo lielāka saime, jo ātrāk putni attīstās un aug.

LA.lv