Laukos
Mežsaimniecība

Pērn kokapstrādes nozares topa līderpozīcijas saglabājis “Latvijas finieris” 0


‘Latvijas finieris” kokaudzētava Ukros.
‘Latvijas finieris” kokaudzētava Ukros.
Foto – Timurs Subhankulovs

Pagājušajā gadā kokapstrādes un pārstrādes, kā arī papīra ražošanas nozares uzņēmumu topa līderpozīcijas saglabājis Latvijas lielākais kokapstrādes uzņēmums AS “Latvijas finieris” ar 224,49 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,6% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina SIA “Firmas.lv” un aģentūras LETA veidotais “Latvijas biznesa gada pārskats 2018”.

Savukārt otrajā vietā stabili ierindojies skaidu plākšņu ražotājs “Kronospan Rīga”, kurš pagājušajā finanšu gadā no 2016.gada 1.oktobra līdz 2017.gada 30.septembrim strādāja ar 186,822 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,7% vairāk nekā finanšu gadu iepriekš.

Uz trešo vietu no septītās vietas gadu iepriekš ir pakāpies kokmateriālu tirgotājs “United Panel Group Europe”, kas pagājušajā gadā strādāja ar 69,914 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 22,8% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt par vienu vietu pakāpusies Islandes kompānijai piederošais kokapstrādes uzņēmums “Byko-Lat”, kas pagājušajā gadā kāpinājis apgrozījumu par 12,4% – līdz 68,706 miljoniem, ierindojoties ceturtajā vietā.

Uz piekto vietu no ceturtās vietas gadu iepriekš ir noslīdējusi kokapstrādes kompānija “AKZ”, kuras apgrozījums bija 65,325 miljoni eiro, kas ir par 3,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt sestajā vietā ierindojas “Gaujas koks”, kas pērn strādāja ar 60,838 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,5% mazāk nekā gadu iepriekš. Gadu iepriekš šis uzņēmums nozares “Top 10” ierindojās trešajā vietā.

Uz septīto vietu no sestās vietas ir noslīdējusi kompānija “Vika Wood”, kas pagājušajā gadā strādājusi ar 58,657 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,7% mazāk nekā gadu iepriekš. Astotajā vietā tāpat kā gadu iepriekš ierindojas SIA “Rettenmeier Baltic Timber” ar 57,724 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 19,7% vairāk nekā gadu iepriekš, uz devīto vietu no desmitās ir pakāpies kokapstrādes uzņēmums SIA “BSW Latvia”, kura apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2017.gada 1.aprīļa līdz 2018.gada 31.martam, bija 51,819 miljoni eiro, kas ir par 12,2% vairāk nekā gadu iepriekš.

Savukārt no devītās vietas gadu iepriekš uz desmito vietu noslīdējusi Ventspils novada Tārgales pagasta kokzāģētava “Kurekss”, kuras apgrozījums pērn auga par 3% – līdz 48,754 miljoniem eiro.

“Latvijas biznesa gada pārskata” kārtējā izlaidumā iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti.

LA.lv