Laukos
Mežsaimniecība

Pērn mežsaimniecības nozarē līdera pozīcijas saglabāja “Latvijas valsts meži”0

Foto: LVM

Mežsaimniecības un mežistrādes nozares uzņēmumu topa līderpozīcijas pagājušajā gadā Latvijā saglabāja valsts mežu apsaimniekotājs “Latvijas valsts meži”, liecina “Firmas.lv” un aģentūras LETA veidotais “Latvijas biznesa gada pārskats 2019”.

“Latvijas valsts mežu” apgrozījums pagājušajā gadā bija 333,201 miljons eiro, kas ir par 20,8% vairāk nekā 2017.gadā, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 68,4% un sasniedza 109,833 miljonus eiro.

Uz topa otro pozīciju no ceturtās vietas pakāpies mežistrādes uzņēmums “Pata”. Kompānijas apgrozījums pagājušajā gadā pieaudzis par 27,9% un sasniedzis 209,353 miljonus eiro.

Trešajā vietā pērn ierindojies mežistrādes uzņēmums “Pata Saldus” ar 69,146 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 35,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet ceturtajā vietā – Jaunjelgavas mežizstrādes uzņēmums “Billerudkorsnas Latvia”, kura apgrozījums pagājušajā gadā pieaudzis gandrīz divas reizes, sasniedzot 64,717 miljonus eiro.

Piektajā vietā ierindojies kokmateriālu ražotājs ”Stora Enso Latvija” ar 63,186 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 24,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet sesto vienu ieņem mežizstrādes kompānija “Metsa Forest Latvia” ar 62,304 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 37,8% vairāk nekā gadu iepriekš.

Septītajā vietā ierindojies Zviedrijas uzņēmumam “Sodra Skogsagarna Ekonomisk Forening” (preču zīme “Sodra”) piederošais meitasuzņēmums Latvijā “Sodra mežs”, kura apgrozījums pērn bija 37,674 miljoni eiro, kas ir sešas reizes vairāk nekā gadu iepriekš, bet astotajā vietā – mežistrādes uzņēmums “Laskana mežs”, kuras apgrozījums bija 33,802 miljoni eiro, kas ir par 94,1% vairāk nekā gadu iepriekš.

Devīto vietu pērn ieņēma mežu apsaimniekošanas uzņēmums “Dizozols”, kura apgrozījums bija 28,582 miljoni, kas ir pieaugums 2,4 reizes salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, bet desmitajā vietā ierindojies mežizstrādes uzņēmums “R grupa”, kuras apgrozījums bija 24,988 miljoni eiro, kas arī ir 2,4 reizes vairāk nekā gadu iepriekš.

“Latvijas biznesa gada pārskata” kārtējā izlaidumā iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
Lopkopības un putnkopības nozares uzņēmumu līderis pērn – “Putnu fabrika “Ķekava””
10 stundas
LE
LETA
Laukos
Kariņš tiksies ar lauksaimniecības organizāciju pārstāvjiem
11 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Augu aizsardzības līdzekļu sarukumam līdzi nāk cits nepatīkams pārsteigums
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valsts pārņems Rīgas un Ventspils ostas
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Darbam Ventspils brīvostas pārvaldes valdē ārkārtas sēdē nolemj iecelt Boltmani
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Somijas parlaments ievēlējis pasaulē jaunāko premjerministri
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Lidosta “Rīga” izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas 1
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Spiegu stāsti: Putins izpļāpājies, ka savulaik Krievija uzpirkusi bijušo FIFA prezidentu Blateru
2 stundas