Laukos
Piensaimniecība

Pieaudzis nodotā svaigpiena daudzums0

Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijā šogad jūlijā nodotā svaigpiena apmērs pieaudzis par 6,7% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi un veidoja 74 027 tonnas, liecina Lauksaimniecības datu centra apkopotā informācija.

2019.gada jūlijā Latvijā bija reģistrēti 13 778 ganāmpulki, kas ir par 10,7% mazāk nekā pērn jūlijā. No kopējā ganāmpulku skaita 6508 šogad jūlijā pienu nodeva pārstrādei, kas ir par 6,9% mazāk nekā gadu iepriekš šajā mēnesī, kad šādu ganāmpulku bija 6991.

Centra dati liecina, ka arī slaucamo govju skaits Latvijā jūlijā turpināja samazināties, gada laikā sarūkot par 4,3% – ja 2018.gada jūlijā valstī bija reģistrētas 149 749 slaucamās govis, tad šogad jūlijā – 143 364 slaucamā govs. No kopējā slaucamo govju skaita Latvijā pienu pārstrādei jūlijā nodeva 125 262, kas ir par 4,3% mazāk nekā attiecīgajā mēnesī gadu iepriekš, kad to skaits bija 130 869.

Eiropas Komisijas Piena tirgus novērošanas centra dati par Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu provizoriskajām piena iepirkumu cenām liecina, ka Latvijā piena iepirkuma cena šogad jūlijā bija 283,2 eiro tonnā, kas ir par 0,7% mazāk nekā mēnesi iepriekš, un par 16% mazāk nekā vidēji ES, kur tā jūlijā bija 337 eiro tonnā. ES vidējā piena iepirkuma cena šogad jūlijā bija par 0,7% augstāka nekā mēnesi iepriekš.

Tikmēr Lauksaimniecības datu centra aplēses liecina, ka vidējā piena iepirkuma cena šogad jūlijā Latvijā bija 284,4 eiro par tonnu, kas ir par 1,3% mazāk nekā mēnesi iepriekš, kad tā bija 288 eiro par tonnu.

Lauksaimniecības datu centrs ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts sabiedrība, kas nodibināta 1997.gadā, lai apkopotu, apstrādātu un analizētu zootehnisku, veterināru un lauksaimniecisku informāciju Latvijas Republikā un ieviestu vienotu dzīvnieku un ganāmpulku reģistru, ciltsdarba informācijas sistēmu atbilstoši starptautiskām prasībām.

LA.lv
AP
Anita Pirktiņa
Laukos
Grasbergs: Zemnieku atkarība no subsīdijām ir jāmazina
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kurzemē un Vidzemē rīko “Kazu dienas 2019”
1 diena
LE
LETA
Laukos
“Ādažu Čipsu” ražotnes automatizācijā šogad investēti 1,2 miljoni eiro
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Latvijā turpina samazināties ārstu skaits. Sasniegts zemākais līmenis pēdējo sešu gadu laikā 3
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latviešu galda spēļu uzņēmums “Brain Games” nopērk lietuviešu partneri
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Latvijas basketbola kadetes EČ sīvā cīņā zaudē beļģietēm
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Neatkarīgās Latvijas karte, kas sevī slēpa divus negaidītus atklājumus
1 stunda
VK
Vita Krauja
Kultūra
Kad tētis ir Loranga. Saruna ar komponistu Edgaru Mākenu un režisoru Ģirtu Šoli
1 stunda