Laukos
Piensaimniecība

Pieaug saražotā piena apjoms0

Reuters/Scanpix/LETA

Latvijā šogad astoņos mēnešos iepirkts par 0,3% vairāk svaigpiena nekā attiecīgajā periodā pirms gada, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta publiskotā informācija.

Vienlaikus ministrijā norāda, ka Eiropas Savienībā (ES) kopumā līdz jūlijam, par ko ir pēdējie jaunākie dati, svaigpiena iepirkuma apmērs palielinājies par 0,2% salīdzinājumā ar gadu iepriekš.

ZM arī norāda, ka līdz šā gada jūlijam ES visvairāk – par 6% – pieaugusi kondensēta piena ražošana, bet visvairāk samazinājušies pilnpiena pulvera ražošanas apmēri – par 4%. Tikmēr sviesta ražošanas apmēri pieauguši par 3%, bet pārējiem piena produktiem ražošanas apmēru izmaiņas bijušas ap 1%.

Ministrijā arī atzīmē, ka ES piena produktu eksports joprojām norit sekmīgi. Īpaši – par 28% – pieaudzis vājpiena pulvera eksports un par 16% – svaigās piena produkcijas eksports. Sviesta eksports pieaudzis par 9%, bet siera – par 2%. Kopējā piena produktu eksporta vērtība šogad ir par 13% lielāka nekā pirms gada.

Tāpat ZM Tirgus un tiešā atbalsta departamenta publiskotā informācija liecina, ka pasaules lielākie piena produktu importētāji turpina kāpināt importa apmērus, piemēram, ASV un Krievija palielina sviesta importu, Japāna importē vairāk sviestu un sieru, bet Ķīna kāpina sauso piena produktu importu.

Latvijā augustā piena iepirkuma cena bija 283,7 eiro par tonnu, kas ir 0,2% mazāk nekā mēnesi iepriekš, kad tā bija 284,4 eiro par tonnu. Vienlaikus Latvijā šogad augustā piena iepirkuma cena bija par 1,4% lielāka nekā 2018.gada augustā.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Kartupelis dzen asnus, ko darīt? Paņēmieni asnošanas ierobežošanai glabātavās
14 stundas
LE
LETA
Laukos
“Putnu fabrika “Ķekava”” iepazīstinās ar Latvijas un pasaules gaļas pārstrādes tirgus tendencēm
14 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Augu slimību un kaitēkļu izplatība augļu dārzos oktobrī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits
35 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojušās par ugunspārtraukšanu Sīrijā
24 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
14 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
5 stundas