Laukos
Bizness

Pieaug uzņēmēju interese par eksportu uz Arābu Emirātiem0

Foto – Zemkopības ministrija

Latvijas tirdzniecības bilance ar Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) pēdējos četros gados ir bijusi pozitīva, turklāt – ar pieaugošu tendenci, šodien tiekoties ar jauno Latvijas vēstnieci AAE Astru Kurmi norādīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Viņš informēja, ka 2016. gadā uz AAE Latvijas lauksaimniecības, pārtikas uz zivsaimniecības produkti eksportēti 10,8 miljonu eiro vērtībā, kas ir deviņas reizes vairāk nekā 2015. gadā. Nozīmīgu lauksaimniecības produkcijas eksporta daļu aizņem graudaugi.

Tikšanās laikā zemkopības ministrs vēstniecei apliecināja, ka, pateicoties līdzšinējai aktīvajai sadarbībai ar AAE pusi, īpaši aktivitātēm saistībā ar Halal produktu sertifikācijas procesu, Latvijā ražoto pārtikas produktu eksports uz AAE palielinās.

Tāpat ministrs norādīja, ka par latvijas uzņēmēju lielo interesi piedāvāt savu produkciju AAE tirgū liecina arī dalība izstādē “Gulfood” – vienā no pasaulē lielākajām ikgadējām izstādēm pārtikas nozarē, kas notiek Dubaijā.

“Pateicoties ļoti lielajai uzņēmēju interesei iepazīstināt ar savu produkciju un iegūt jaunas eksporta iespējas Austrumu tirgos, šogad kopējā nacionālajā stendā savu produkciju piedāvāja jau 24 uzņēmumi no Latvijas. Arī 2018. gadā Latvija ar savu nacionālo stendu piedalīsies šajā izstādē,” teica Dūklavs.

LA.lv