Laukos
Piensaimniecība

Piena cenas krituma dēļ kooperatīvi sasauc ārkārtas sapulci; solās pārdot pienu poļiem0

Foto – Shutterstock

Saistībā ar saspringto situāciju piena nozarē, kas veidojas sakarā ar piena iepirkuma cenas kritumu, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) Piena nozares darba grupa 9.janvārī Zemkopības ministrijā rīkos ārkārtas sanāksmi, portālu laukos.lv informē asociācijas pārstāvji.

Tāpat piena kooperatīvos norāda, ka sarūkošo iepirkuma cenu dēļ, iespējams, būs jāmeklē citus piena uzpircējus – ārpus Latvijas.

Kā ziņots, vairāki uzņēmumi, tostarp viens no nozares vadošajiem uzņēmumiem, SIA “Latvijas piens” krasi samazinājuši piena iepirkuma cenu, līdz ar to nozarē valda satraukums par tendences turpināšanos, kas var izvērsties piena ražotājiem nelabvēlīgā virzienā.

“Situācija piena tirgū kļuvusi saspringta, tādēļ piena kooperatīviem jāvienojas par risinājumiem, kā noturēt pieņemamu iepirkuma cenu saviem zemniekiem. Tā kā Latvijas piena pārstrādes uzņēmumi vienlaicīgi visiem kooperatīviem samazinājuši iepirkuma cenu, viens no risinājumiem ir lemt par ilgtermiņa sadarbības partneru meklēšanu ārpus Latvijas robežām,” norāda LLKA Piena grupas vadītāja Mirdza Feldmane:

Plānots, ka sanāksmes laikā piena kooperatīvu pārstāvji uzklausīs Zemkopības ministrijas speciālistu vērtējumu par aktualitātēm Eiropas un Latvijas piena tirgū, diskutēs par straujāku piena kooperatīvu apvienošanās procesu.

Tāpat sanāksmē tiks lemts par iespējām slēgt ilgtermiņa sadarbības līgumus ar Polijas piena pārstrādes uzņēmumiem.

Turklāt kooperatīvu pārstāvji vērtēs, vai nepieciešams aicināt Konkurences padomi veikt kārtējo pārbaudi Latvijas piena tirgū.

LLKA valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons norāda – piena kooperatīviem nepieciešama ciešāka sadarbība, jo tiem jau ilgstoši nākas izturēt spiedienu no citu tirgus dalībnieku puses.

“Brīžos, kad kooperatīvi sāk iegūt ietekmi piena tirgū, tiem nākas saskarties ar darbībām, kas zemniekos rada šaubas un šķelšanos, tādējādi izjaucot apvienošanās procesu,” norādīja Jansons.

Sanāksme notiks otrdien, 9.janvārī, plkst. 11 Zemkopības ministrijas ēkā, Republikas laukumā 2, 314.kabinetā.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv