Laukos
Piensaimniecība

Piena iepirkuma cena atkal pakāpusies0

Foto – Shuttesrtock

Latvijā vidējā piena iepirkuma cena šā gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ir pieaugusi par 1%, liecina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) provizoriskie dati.

LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks sacīja, ka augustā vidējā piena iepirkuma cena bija 303,12 eiro par tonnu. Tā ir nedaudz pieaugusi salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi un vērtējama kā pietiekami stabila, ar tendenci mazliet kāpt.

Šolks arī norādīja, ka pašlaik nav pazīmju, ka iepirkuma cena turpmākajos mēnešos būtiski mainīsies. Septembrī vidējā piena iepirkuma cena varētu saglabāties stabila, līdzīga cenai augustā.

Pēc viņa teiktā, arī šogad augustā pārstrādei nodotā piena apmērs par spīti nelielam govju un saimniecību skaita kritumam ir saglabājies līdzīgs iepriekšējam mēnesim, kas liecina par produktivitātes pieaugumu. Pēc pašreizējām prognozēm, septembrī pārstrādei nodotā piena apmērs būtiski nemainīsies.

Jau ziņots, ka 2017.gada jūlijā provizoriskā vidējā piena iepirkuma cena bija 300 eiro par tonnu.

LPCS apvieno 11 piensaimniecības un pārstrādātājus, gada laikā iepērkot un pārstrādājot vairāk nekā 80% Latvijā iegūtā piena. Savienības biedru vidū ir “Food Union”, AS “Tukuma piens”, AS “Smiltenes piens”, AS “Cesvaines piens”, AS “Talsu piensaimnieks” un citi.

LA.lv