Laukos
Piensaimniecība

Piena iepirkuma cena turpina kāpumu0

Foto no LA arhīva

Latvijā šā gada februārī piena iepirkuma cena turpināja kāpt un palielinājās par 0,3% salīdzinājumā ar šā gada janvāri, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta publiskotā informācija.

ZM dati liecina, ka šā gada februārī piena iepirkuma cena Latvijā bija 303 eiro tonnā, kas ir 0,3% pieaugums salīdzinājumā ar šā gada janvāri, kad tā bija 302,1 eiro tonnā. Šā gada februārī piena iepirkuma cena Latvijā bija par 8% augstāka nekā 2018.gada februārī.

ZM rīcībā pagaidām nav datu par svaigpiena cenu Eiropas Savienībā (ES) šogad februārī, taču vidējā piena iepirkuma cena janvārī ES pieaugusi par 2% salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi un par 1,4% salīdzinājumā ar attiecīgo mēnesi pirms gada.

ES intervences krājumos februāra beigās atlikušas 1139 tonnas vājpiena pulvera, bet kopš 1.marta ir pieejams vājpiena pulvera iepirkums intervencē konkursa procedūrā.

Saistītie raksti

Dati par ES piena produktu eksporta apmēriem februārī vēl nav pieejami, taču šā gada janvārī ES kāpinājusi eksporta apmērus lielai daļai piena produktu salīdzinājumā ar šo pašu mēnesi pirms gada. Piemēram, vājpiena pulvera eksports kāpis par 53%, siera – par 8%, fasētā piena – par 16%. Tāpat par 28% pieaudzis farmaceitiskās laktozes eksports, bet par 17% – jogurta eksports. Savukārt ES ražotā sviesta eksports samazinājies par 20%, bet bērnu pārtikas – par 4%.

Vienlaikus ES janvārī par 50% pieauguši sviesta importa apmēri, par 6% – siera importa apmēri, par 33% – kazeīna importa apmēri, par 19% – bērnu pārtikas importa apmēri, bet par 60% – jogurta importa apmēri. Savukārt vājpiena pulvera imports ES ir samazinājies par 41%, sūkalu – par 28%, fasētā piena – par 63%.

LA.lv