Laukos
Piensaimniecība

Piena iepirkuma cena turpina lejupslīdi0

Foto – Evija Trifanova/LETA

Latvijā piena iepirkuma vidējā cena šā gada februārī salīdzinājumā ar janvāri ir samazinājusies par 8,3%, savukārt salīdzinājumā ar 2017.gada februāri tā sarukusi par 6%, liecina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) provizoriskie dati.

LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks sacīja, ka šā gada februārī vidējā piena iepirkuma cena bija 281,81 eiro par tonnu, kas ir neliels kritums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi.

“Pašlaik piena iepirkuma cena Latvijā ir diezgan stabila, vidējā līmenī un ļoti tuva līdzīgam reģionam Ziemeļvācijas rietumu pusē. Vācijā kopumā gan vidējā piena iepirkuma cena ir krietni augstāka nekā Latvijā,” teica Šolks, piebilstot, ka Ziemeļvācijas rietumu puses pilsētas, piemēram, Brēmene un Oldenburga klimata un citu apstākļu ziņā ir ļoti līdzīgas Latvijai, līdz ar tās savstarpēji salīdzināmas.

Pēc viņa teiktā, februārī pārstrādes iepirktā piena apmērs bija nedaudz mazāks nekā pērn šajā pašā mēnesī. Taču, vērtējot iepirktā piena daudzumu šā gada pirmajos divos mēnešos kopumā, tas saglabājies iepriekšējā gada attiecīgā perioda līmenī.

Viņš arī pastāstīja, ka industriālo piena produktu cenas februārī ir saglabājušās janvāra līmenī. “Cenu izmaiņas ir svārstību līmenī – vienu produktu, teiksim, siera cenas ir drusku pakāpušās, bet citu produktu cenas saglabājas iepriekšējā gada līmenī,” teica Šolks.

Šolks prognozēja, ka martā būtiskas piena iepirkuma cenas izmaiņas nav paredzamas, savukārt tālākas tendences prognozēt viņš atturējās.

Jau ziņots, ka šogad janvārī vidējā piena iepirkuma cena bija 307,3 eiro par tonnu, kas ir neliels kritums salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš. Savukārt 2017.gada februārī vidējā piena iepirkuma cena saskaņā ar LPCS aplēsēm bija 299,98 eiro par tonnu.

LA.lv