Laukos
Piensaimniecība

Piena iepirkuma cenai neliels kāpums0

Foto – Ivars Soikāns/LETA

Septembrī piena iepirkuma cena Latvijā nedaudz pieaugusi salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, pārsniedzot 280 eiro par vienu tonnu, sacīja Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

“Nav jūtams, ka septembrī būtu būtiski palielinājusies piena iepirkumu cena – tā bijusi apmēram iepriekšējā mēneša līmenī ar tendenci ļoti lēnām palielināties,” sacīja Šolks, atgādinot, ka augustā piena iepirkuma cena Latvijā nav būtiski mainījusies salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš un bija 279 eiro par tonnu.

Viņš atzīmēja, ka stabila vidējā piena iepirkuma cena bija arī Eiropas Savienībā (ES).

Tikmēr vidējā piena iepirkuma cena Lietuvā augustā bija zemāka nekā Latvijā, proti, 257,8 eiro tonnā.

Viņš arī pastāstīja, ka industriālā sviesta cenām Eiropā patlaban ir tendence samazināties salīdzinājumā ar vasaru – 1.jūlijā industriālā sviesta cena Eiropā bija 5750 eiro par tonnu, bet pēdējie dati liecina, ka tā sarukusi līdz 5270 eiro tonnā. Sausā vājpiena pulvera cena septembra sākumā Eiropā saglabājusies apmēram iepriekšējā mēneša līmenī.

Šolks atzina, ka ES joprojām ir 282 446 tonnu vājpiena pulvera uzkrājumi, ko tā mēģina iztirgot par 1230 eiro tonnā. “Nekas būtiski nemainās, mazliet krīt sviesta cena, siera cena saglabājas nemainīga,” viņš sacīja, komentējot tirgus tendences.

Jau ziņots, ka šogad jūlijā piena iepirkuma cena Latvijā bija 276,5 eiro tonnā.

LA.lv