Laukos
Piensaimniecība

Piena iepirkuma vidējā cena pagaidām krasi nemainās0

Foto: Shutterstock

Latvijā piena vidējā iepirkuma cena šogad oktobrī, pēc provizoriskām aplēsēm, saglabājās apmēram iepriekšējā mēneša līmenī, sacīja Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

“Oktobrī piena vidējā iepirkuma cena bija ļoti līdzīga tam, kāda tā bija septembrī. Būtisku atšķirību nav bijis,” teica Šolks, piebilstot, ka atsevišķi piena pārstrādes uzņēmumi, piemēram, “Latvijas piens” oktobrī gan nedaudz samazināja piena iepirkuma cenu.

Viņš atzīmēja, ka precīzi dati par piena vidējo iepirkuma cenu oktobrī būs zināmi vēlāk.

Tajā pašā laikā Šolks atzīmēja, ka 2018.gada septembrī Latvijā piena vidējā iepirkuma cena bija 289,6 eiro par tonnu, kamēr augustā – 279,7 eiro par tonnu.

Savukārt pirms gada – 2017.gada septembrī – Latvijā piena vidējā iepirkuma cena bija 317 eiro par tonnu.

Šolks arī informēja, ka septembrī pārstrādes uzņēmumu iepirktā piena apmērs samazinājās par 5% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, savukārt šogad deviņos mēnešos kopumā pārstādes uzņēmumi iepirkuši par 4% mazāk piena salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada.

Vienlaikus viņš piebilda, ka iepirktā piena apmēra samazinājums neietekmē piena pārstrādātāju pasūtījumu izpildi.

“Kopumā piena pārstrādes sektora situācija patlaban ir skaidra un diezgan stabila,” sacīja Šolks.

LPCS apvieno piena pārstrādes uzņēmumus un sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.

LA.lv